'Achter de Kathedraal' Antwerpen

'Achter de Kathedraal' Antwerpen

Verslag bezoek Neos 10.06.25

 

‘ Achter de schermen van de Kathedraal ‘

 

’t Was een tropische woensdagmiddag toen we aan de put van ‘ Quinten Matsijs ‘ stipt op tijd verzamelden voor ons bezoek achter de schermen van de Kathedraal in Antwerpen.

Sommigen hadden al wat terrasgenot met een drankje achter de rug.

In drie groepen bezochten we dit monumentaal Gotisch gebouw waarvan

werken midden 16de eeuw gestart werden.

Dat het gebruik van de Kathedraal in de loop van de eeuwen door oorlogen, tekort aan geld, natuurrampen, vele bestemmingen heeft gekend hoeft geen betoog.

Door de laatste restauraties ( 2019 ) is het echt werelderfgoed geworden en moeten we niet onderdoen voor andere zeer gerenommeerde kathedralen in Europa.

Een oase van licht en ruimte met ook een aantal zeer bekende schilderijen van de wereldbekende Antwerpse schilder  P.P. Rubens ,één van de oudste stadsnotabelen en diplomaat  ‘ avant la lettre ‘

De tuin achter de kathedraal, een oppervlakte  destijds bedoeld om de kathedraal verder uit te breiden, lag er wel wat verwaarloosd bij.

Natuurrampen in combinatie met tekort aan financiële middelen waren de oorzaak dat die uitbreiding er nooit gekomen is.

Ook goed te merken aan het buitenterras met cafetaria, enkel open op zondag, wel goed bedoeld maar niet zo aanlokkelijk.

 

Diegenen die de toren bezochten ( bijna 300 treden, 3 stops ) waren getuigen van een ongelooflijk vakmanschap van de ambachtslieden met gouden handen.

Met een overzicht van de maquette konden we ons een idee vormen van de de bezochte plaatsen.

Na dit bezoek van twee uurtjes sloten we onze middag af met een drankje in het welbekende bruine café ‘ Den Engel ‘ op de Grote Markt.

Het was er, ondanks de voorziene reservering, toch vrij druk, maar de koele verfrissing deed toch wel erg deugd.