Achter de schermen van de erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience

Hoe gaat het eraan toe in een historische bewaarbibliotheek? Ontdek het tijdens onze rondleidingen achter de schermen.
Culturele daguitstappen

Praktische gegevens

Hendrik Conscienceplein 4, Antwerpen
07-12-26
Aanvang 13:00
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 15
Erfgoedbibliotheek: 8,00 euro voor leden
Erfgoedbibliotheek: 8,00 euro voor niet leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Je gids neemt je vanop het mooiste plein in Antwerpen mee naar de zeventiende-eeuwse vleugel van de Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience en de majestueuze Nottebohmzaal. Deze zaal is één van de mooiste bibliotheekruimten in België. De inrichting dateert van 1936. Bovendien is de Nottebohmzaal naast een tentoonstellingsruimte en bibliotheekmagazijn ook de bewaarplaats van onder anderen de globes van Blaeu en de Egyptische kast.

Je wandelt tijdens de rondleiding door indrukwekkende magazijnen naar de microfilmzaal en de leeszaal. Daar ontdek je hoe je anderhalf miljoen boeken koestert, bewaart en ter beschikking stelt. De Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience is een literaire schatkamer boordevol Vlaams cultureel erfgoed. Deze rondleiding is ideaal voor liefhebbers van Vlaamse geschiedenis en Nederlandse letterkunde.

Ook de bibliotheek zelf is erfgoed. Het verhaal van de erfgoedbibliotheek startte in 1481 toen stadsadvocaat Willem Pauwels 41 boeken aan de stad Antwerpen schonk. Jammer genoeg gingen de boeken in 1576 verloren door een brand tijdens de Spaanse Furie. Dit bewijst dat de geschiedenis van de Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience onlosmakelijk verbonden is met de geschiedenis van Antwerpen.

Je leert tijdens de rondleiding wat de ideale bewaaromstandigheden voor boeken, tijdschriften en kranten zijn en op welke problemen een bewaarbibliotheek stuit.

Neos Antwerpen

Contactgegevens
nikki.huts@telenet.be