Winterwandeling 06/02/2025

Winterwandeling 06/02/2025

Winterwandeling van Vrieselhof tot Bleyckhof

Des winters als het regent, dan zijn de paadjes diep…

Des winters als het regent, dan zijn de paadjes diep, dan komen de loze Neossers wandelen in het riet. De Kempen werden alweer een beetje minder stil toen zich een vijftigtal kranige Antwerpse senioren verzamelden op de parking van het Vrieselhof in Oelegem voor een stevige luswandeling, opnieuw uitgestippeld door onze eigenste Crocodile Dundee Marc Ceulemans.

Het kasteeldomein Vrieselhof in Oelegem, in de vallei van het Groot Schijn,  waar Antwerpen eindigt en de Kempen beginnen, is zo’n 80 hectare groot. Het heeft een grote biologische waarde, met in het sterbos achter het kasteel veel oude eiken en beuken, waar je regelmatig een van de spechtensoorten hoort tiktokken.

Buiten het Vrieselhof kwamen we algauw aan het fort van Oelegem, ooit een van de pronkstukken van een 33 km lange fortengordel rond Antwerpen, maar helaas niet opgewassen tegen het geweld van den Duits in twee wereldoorlogen. Vandaag is het een uniek natuur- en vleermuizenreservaat.

De wandeling voerde ons verder langs het Antitankkanaal, langs bossen, weiden, heidelandschappen, vlonderpaden, en naar goede gewoonte werd er ook halt gehouden voor onze picknick en een opkikkertje op basis van een bekend Hasselts graanproduct.

Na een flinke tocht van zo’n 7 kilometer belandden we in het Bleyckhof, ooit een bekende linnenblekerij, vandaag een charmant privédomein midden in de natuur voor events, teambuildings, inspiratiedagen en feesten, waar de uitbaters samenwerken met ambitieuze ondernemers en lokale leveranciers van streekproducten. Buiten wachtten kacheltjes en vuurkorven, en strobalen met schapenvellen om onze vermoeide benen op neer te vleien bij een afsluitende drink.

Klik hier om de foto's te bekijken.

https://photos.app.goo.gl/KzYXLymcLSsP3Mru9