voordracht Marc Van de Looverbosch 22/10/2026

Met een uitgebreid overzicht van de recente gebeurtenissen en de toestand in de verschillende politieke partijen neemt Marc je mee in een analyse van waar we nu staan in de Wetstraat.
Lezingen

Praktische gegevens

't Hofland, Oude Lichterveldestraat 13 Ardooie
22-10-26
Ontvangst 13:30
Aanvang 14:00
Einduur 18:00
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 34
Lezing Marc Van de Looverbosch: 10,00 euro voor leden
Lezing Marc Van de Looverbosch: 15,00 euro voor niet leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Marc Van de Looverbosch: De Politieke toestand: Een analyse van waar we nu staan in de Wetstraat.

Marc is een oud-Wetstraatjournalist VRT en auteur van ‘De wissel van de macht’ , uitgebracht door Lannoo in 2015. Ook schreef hij ‘De wereld waarvan we droomden’ in 2021. Hij is maker van de Canvasdocumentaire ‘Wissel van de macht’ reeks I en II (2017 en 2019). Daarnaast geeft hij les binnen het departement Communicatiewetenschappen aan de Universiteit Antwerpen. Ook is hij presentator bij het Vlaams parlement TV.

Met een uitgebreid overzicht van de recente gebeurtenissen en de toestand in de verschillende politieke partijen neemt Marc je mee in een analyse van waar we nu staan in de Wetstraat.

De voordracht begint om 14u. Vanaf 13u30 is er al koffie. De voordracht duurt een uur. Dan is er een korte pauze en daarna is er tijd voor vraagstelling. Daarna is er koffie met twee koffiekoeken.

Deelnemen kan door overschrijven van 10 euro (leden) of 15 euro (niet-leden) op rekening van Neos Ardooie-Koolskamp BE32 4628 1471 3102. en dit voor 19 oktober 2026.

Ook Interessant

Bolletra
Ontspanningsnamiddagen

Bolletra 27/10/2026

Bolletra

Beeld Slotmanifestatie FZT 2026
West-Vlaanderen

SLOTMANIFESTATIE 27/10/2026

Feestelijke afsluiter van de fietszoektocht, inclusief prijsuitreiking. Lezing door voormalig profwielrenner Jelle Wallays over zijn carrière en weg na de topsport. Hij fietste door Europa voor Kom op tegen Kanker en werkt vandaag samen met een slechtziende sporter richting de Paralympische Spelen van Los Angeles 2028. Een verhaal vol passie, veerkracht en nieuwe dromen.

HISTORIUM
Culturele daguitstappen

28/10/2026 BRUGGE HISTORIUM EN PROVINCIAAL HUIS

Wie niet mee was naar Parijs bieden we een dagje Brugge aan. We bezoeken twee imposante gebouwen. We starten onze dag om 10.15 uur op de Markt aan het Provinciaal Hof met uitleg over het gebouw en bezoek aan het Hof der Dingen. Tegen de middag worden we verwacht bij Julia's in de Vlamingstraat, waar we de vorige keer ook te gast waren. Na de lunch rond 14.00 uur bezoeken we het Historium, waar we met een virtual reality bril de middeleeuwse waterhalle binnenvaren. We stappen uit en wandelen we door het gebouw en horen en zien we een romantisch liefdesverhaal. Onze gids Petra, die we nog kennen van Brusk, vertelt ons een heleboel over het ontstaan van de Waterhalle. De rondleiding eindigt met een proevertje in het Duvelorium, het enige echte Duvelcafé in België en we verlaten het gebouw met een kleine attentie. Na afloop wandelt onze gidse nog een eind met ons mee, richting station. Ondertussen maken we al plannen voor een volgend bezoek aan Brugge. Zie ook afzonderlijke mail.