De eeuw van algoritmes & AI

Praktische gegevens
In De Eeuw Van Algoritmes & AI neemt doctor in de ingenieurswetenschappen en auteur Tim Bomberna je mee van hoe het allemaal begon met een simpele duif in oorlogstijden naar de wereld van vandaag én daar voorbij.
Van alternatieve routes in Waze tot drones die boven Zaventem zoemen: algoritmes hebben zich ondertussen in elk aspect van ons leven gewurmd.
Tim schreef er twee boeken over: het fictieve (?) Valse Goden en het wetenschappelijke non-fictieboek De Medische Revolutie. Komt die eeuw van het algoritme dan echt tot zijn eind? En gaat die dan exact honderd jaar geduurd hebben?
Ondanks de focus op algoritmes geen ChatGPT of voorgekauwde chatbotmaterie, maar een originele lezing bomvol verhalen, anekdotes, (pogingen tot) mopjes, gewaagde voorspellingen en sporadisch eens een wiskundige formule (nee, die moet je niet kennen voor het examen).
Tim Bomberna (1996) is doctor in de biomedische ingenieurstechnieken. Eerder schreef hij het populairwetenschappelijke boek De medische revolutie, over het kruispunt tussen gezondheidszorg en technologie. Hij geeft ook lezingen over die thematiek. Valse Goden is zijn debuutroman.
In samenwerking met VAART.
Ook Interessant

Cirque du Soleil: OVO: inschrijvingen afgesloten!
Liefhebbers van Cirque du Soleil kunnen wederom hun hartje ophalen dit najaar! De beroemde show OVO - 'ei' in het Portugees - komt naar Brussel in een vernieuwde versie: een uitbundig magisch decor, spectaculaire acrobatische acts, originele personages, herwerkte kostuums en meeslepende muziek. De fascinerende insectenkolonie van OVO schittert meer dan ooit: 53 acrobaten en muzikanten komen samen in een show die betovert!

Wandelen met Marcel 06/10
We gaan op stap in of nabij ons mooie Beerse, vaak carpoolend naar het wandeldomein. Waar mogelijk hebben we naast de 5-7 km ook een 3 km route die eindigt in dezelfde horecagelegenheid.

Fietsen met Willy 13/10
We verkennen onze schone omgeving op de fiets onder de deskundige leiding van Willy. Hij stippelt routes uit van meestal een ruime 30 km langs weinig bereden wegen. Ook aan de inwendige mens wordt gedacht om de vochthuishouding in orde te houden.
