Poperinge - 09-04-2026

Poperinge in Beeld - Talbot House - Wereld van de Hop
Culturele daguitstappen

Praktische gegevens

Poperinge
09-04-26
Ontvangst 08:15
Aanvang 08:30
Einduur 20:30
Voor Neos leden van de eigen afdeling
Aantal plaatsen resterend: 46
Leden: 102,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Programma

Vertrekplaats en uur: Gravenplein Beveren - 8.30 u

Groepsverantwoordelijke: Loretta De Vleeschauwer - GSM 0475/50 96 50

10.30 uur: Bezoek aan het Talbot House - een stukje geschiedenis

Een bezoek aan Talbot House, dat is opgaan in de fascinerende geschiedenis van een Huis vol verrassende verhalen. Onze verhalenverteller neemt je mee doorheen het huis en aan de hand van talloze unieke verhalen en boeiende anekdotes ontdek je het bijzondere karakter van Talbot House. Talbot House is meer dan een museum en is vooral na meer dan 100 jaar nog steeds een ontmoetingsplaats voor de vele bezoekers. Ontdek ook de permanente expositie over het ontstaan van het Huis en geniet in de tuin van de rust. Gastvrijheid dragen wij hoog in het vaandel, daarom bieden we je na je bezoek ook nog een kopje koffie of thee aan.

12.30 uur: Tijd om te genieten van een heerlijke 3-gangenlunch in Poperinge.

14.45 uur: Ontdek de wereld van hop in Poperinge.

Het Hopmuseum is het ideale startpunt voor je ontdekkingsreis door de hop- en bierwereld van de Westhoek. Vroeger stond in dit statige gebouw de stadsschaal om hop te wegen en te keuren. Die historische sfeer hangt er nog steeds maar kreeg een mooie update. In het museum leer je over de geschiedenis van de teelt, oogst en verwerking van de hop, afgewisseld met interessante filmpjes over hoe het er vandaag aan toe gaat op de boerderijen en brouwerijen. Bewonder er de Belgische Biercollectie met meer dan 2.500 verzamelde bieren en gedigitaliseerd in de 'biertafel'.

17.00 - 18.00 uur: Tijd om nog wat te genieten op een terrasje in Poperinge.

20.00 à 20.30 uur: Aankomst in Beveren.

Prijs per persoon: € 102,00 p.p.

Inbegrepen

- Bezoek aan het Talbot House met plaatselijke gids - koffie of thee inbegrepen
- Een heerlijke 3-gangenlunch, dranken niet inbegrepen
- bezoek aan het hopmuseum met plaatselijke gids en 1 degustatie inbegrepen
- vervoer met luxe autocar
- Vergoeding chauffeur

Niet inbegrepen

- Niet vermelde dranken en persoonlijke uitgaven

INSCHRIJVING: 102 € door storting op Neos rekening BE 66 7370 1155 2743 met vermelding "Poperinge in Beeld" uiterlijk ontvangen op Neos rekening op 27 maart 2026.

CONTACT

Simonne Seghers (secretaris) 03 435 47 65 
simonne.seghers@skynet.be

François Hoogers (voorzitter) 0470 18 89 80
francoishoogers62@gmail.com