De Avond van de Filmmuziek 2026

Praktische gegevens
Zaterdag 9 mei verandert de AFAS Dome in de grootste bioscoop van het land, waar de meest icornische filmmuziek tot leven komt. Laat je meevoeren door bekende soundtracks, live gebracht door het Antwerp Philharmonic Orchestra en getalenteerde solisten, met de filmbeelden als adembenemend decor. Dé concertbelevenis in teken van memorabele filmmuziek!
Laat je bij 'De Avond van de Filmmuziek' meevoeren door meesterwerken uit bekende films, live uitgevoerd door het Antwerp Philharmonic Orchestra, onder leiding van de getalenteerde Braziliaanse dirigente Alexandra Arrieche.
Exclusieve filmbeelden zullen tijdens de show op een groot scherm worden vertoond. Met de ondersteuning van een symfonisch live orkest, solisten en enkele special guests belooft dit een ongekende ervaring te worden.
Zo zijn vele soundtracks immers even legendarisch geworden als de films zelf. Het visuele spektakel van de begeleidende beelden wordt versterkt door de adembenemende muziek. Een meeslepende avond gegarandeerd!
'De Avond van de Filmmuziek' vond voor het eerst plaats in het Koninklijk Concertgebouw in Amsterdam. Op enkele jaren tijd groeide dit muziekgala uit tot het grootste muziekevenement in dit genre in Nederland, met jaarlijks voorstellingen in de Ziggo Dome. In 2025 trok dit unieke concerpt voor het eerst succesvol naar België. En in 2026 wil Neos dit niet missen, jij toch ook niet?
Neos vzw
Contactgegevens
Handig om weten
Benieuwd?
Ook Interessant

Concert Melodieën voor Miljoenen - 'Burenbezoek: Wenen en Berlijn'
Stilaan het vlaggenschip binnen onze klassieke programmatie: Melodieën voor Miljoenen! Neos 'huisorkest' Frascati Symphonic zal ons in 2026 opnieuw verwennen met een wervelend operetteconcert in de prachtige Koningin Elisabethzaal. Een ideaal sintcadeau voor jou en je Neos-leden!

LEZING : Het Lam Gods en het raadsel van de Rechtvaardige Rechters
Waarom mag "De Aanbidding van het Lam Gods" van de gebroeders Van Eyck nog steeds een vernieuwend en uitzonderlijk meesterwerk genoemd worden ? Onze gastspreker Gino Van Wynsberghe laat ons eerst kennis maken met tal van verrassende facetten van dit meesterwerk : de schildertechniek, de miniaturen, de technische details, de portretkunst , het perspectief en vooral de uitzonderlijke compositie. In 1934 gebeurde het ondenkbare : twee panelen verdwenen op geheimzinnige wijze uit de kathedraal. Het paneel van de " Rechtvaardige rechters " blijft tot op vandaag spoorloos. Wie kon er belang hebben bij deze stoutmoedige diefstal . Na de kennismaking stappen we in de schoenen van Hercule Poirot en via moderne politietechnieken van " profiling" onderzoeken we samen allerlei mogelijke opties en lichten we meerdere tipjes van de sluier op.

Jan & Wim PEUMANS : Een Zachte Anarchist
Jan Peumans (1951) is voormalig politicus. Hij is erevoorzitter van het Vlaams Parlement en bekleedde functies als volksvertegenwoordiger , burgemeester en provincieraadslid. Dezer dagen is hij vooral bekend als humoristische voorzitter van de VRT- kijkcijferhit " Vrede op Aarde". Wim Peumans , jongste zoon van , is auteur en schreef de biografie van zijn vader, Jan Peumans. Tijdens een gesprek interviewt Wim zijn vader openhartig over zijn leven en politieke carrière . Uiteraard is dit unieke relaas doorspekt met de nodige hilarische voorvallen en sappige anekdotes.
