Bus-uitstap naar Maaseik en Sittard

Praktische gegevens
'© Stad Maaseik'.
Om 10 uur worden we verwacht op het Marktplein van Maaseik.
Daar bezoeken we met een gids het Apotheekmuseum en het Regionaal Archeologisch Museum (RAM). De groep wordt daarvoor in tweeën gesplitst. Elk bezoek duurt 45 minuten, waarna er gewisseld wordt, zodat iedereen de twee rondleidingen volgt.
Wanneer je het apotheekmuseum binnenstapt, word je teruggevoerd naar de 18de eeuw, naar de kleurrijke apotheek uit de tijd van Thomas Botti, uitbater van 1778 tot 1823.
In het RAM wordt het leven van de mens in de regio van Maaseik en de Maas chronologisch voorgesteld vanaf de Prehistorie tot de Nieuwe Tijd, aan de hand van een unieke collectie archeologische objecten.
Na de lunch rijden we de grens over naar Sittard.
De welbekende cabaretier, zanger en dichter Toon Hermans was een geboren Sittardenaar. Samen met een gids maken we kennis met de historie van Sittard door de ogen van Toon Hermans en bezoeken we bijzondere plekken in de stad waar hij zijn tijd doorbracht. Zo ontdekken we de school waar Toon les heeft gevolgd, de kerk, de markt met de vele stamkroegjes waar hij op het biljart zijn liedjes voor het eerst aan het publiek te horen bracht.
Na de wandeling is er mogelijkheid om nog iets te drinken.
De bus vertrekt om 7.30 uur aan de Azalealaan (tussen Hemelhoeve en parking voetbal).
Info: Niki Peeters – 0477 45 84 98
Contactgegevens
Ook Interessant

Chocoladeproeverij: “Een (cacao)boon voor Trias”

Nieuwjaarsdiner Dennenhof
Om het nieuwe jaar feestelijk in te zetten nodigen wij jullie uit op ons jaarlijks nieuwjaarsdiner.

22.02.2026 Grüsse aus Wien_concert
Dit Weense concert van de Internationale Robert Stolz Club, vormt een echte succesformule die ondertussen een vaste waarde op het Neos-programma vormt. Tópklasse. Wees welgekomen op zondag 22 februari 2026 in de comfortabele zetels van deSingel!
