Allianz Memorial Van Damme - 50ste editie !
Na de Olympische Spelen van Montreal in 1976, rees het idee om een atletiekmeeting te organiseren voor tweevoudig zilverenmedaillewinnaar Ivo Van Damme. Niemand had toen kunnen vermoeden dat de meeting er in de zomer van 1977 zou komen als een eerbetoon aan de intussen tragisch omgekomen atleet, maar nog minder dat de Memorial 50 jaar later een gevestigde waarde zou zijn in de nationale en internationale atletiekwereld.
Naast de 50ste verjaardag vormt de Allianz Memorial Van Damme in 2026 ook de finale van de prestigieuze Wanda Diamond League. Kortom: alle internationale topatleten zijn van de partij !
Na 14 kwalificatiemeetings over de hele wereld nemen de beste atleten het tegen elkaar op in de finale bij ons, in de schaduw van het Atomium, met als inzet de felbegeerde Diamond Trophy. Gedragen door een even deskundig als enthousiast publiek : wie weet welke records er dit keer opnieuw sneuvelen ?
Sprint-, midden- en langeafstandsraces, horden, 3000 m steeple, hoogspringen, verspringen en polsstokhoogspringen, kogelstoten, speerwerpen en discuswerpen… Alle koningsdisciplines van de atletiek verzamelen zich op de Heizelvlakte voor jullie grootste plezier, in het verlengde van de uitzonderlijke prestaties van de voorbije jaren door wereldtoppers zoals Armand Duplantis, Yaroslava Mahuchikh, Femke Bol en Jakob Ingebrigtsen.
Behalve het sportieve hoofdmenu staan er tal van extrasportieve verrassingen op het programma om deze verjaardagseditie te kruiden. Eentje geven we al graag weg :

Neos-sportliefhebbers, fans van spanning, groots spektakel en een geweldige sfeer: jullie worden verwend! Als publiek mag je niet alleen rekenen op uitzonderlijke sportprestaties, maar ook animaties die het stadion onderdompelen in een unieke sfeer. Of wat dacht je bijvoorbeeld van Helmut Lotti als culturele afsluiter.
Een totaalbeleving die je aan den lijve moet ondervinden.
Mis het niet !
Neos beklonk een unieke deal, met de beste tribunezitjes met centraal zicht in het Koning Boudewijnstadion, en dit aan een voordelige Neos-prijs.
Handig om weten
Filmpje over het ontstaan van de Memorial Van Damme
Ook Interessant

wandeling in Blauberg donderdag 21 mei
Weer of geen weer. Neos Diest trekt erop uit en bewijst dat er geen slecht wandelweer bestaat, enkel slechte wandelkledij ...

Zomeropera La Bohème_25.05.2026
De Zomeropera betekent een toegankelijke kennismaking met opera, en vormt een succesvolle klassieker op de Neos-agenda. Ook voor 2026 staat er een klepper van formaat op het programma : La Bohème ! Dit meesterwerk van Puccini laat geen ziel onberoerd.

boottocht langs de Oosterweelwerken en Rubens Experience en tuin
In de voormiddag verkennen we de Oosterweelwerken met de boot. In de namiddag bezoeken we het Rubens Huis en tuin met de Rubens Experience. De Oosterweelverbinding of ‘de werf van de eeuw’ ! Omwille van de grootschaligheid en de vele kennisdomeinen is het een uniek project, niet alleen in Vlaanderen, maar zelfs binnen Europa. Het is een echt huzarenstukje. Alle denkbare technologische en bouwtechnische innovaties worden ingezet om een vlottere, veiligere, groenere en gezondere Antwerpse regio te creëren. https://youtu.be/Yk24Whw-mXU?si=8NQPB9ckpfj4BLvs https://www.youtube.com/watch?v=AUhzrxh3cXQ https://www.oosterweelverbinding.be https://flandria.nu/nl/rondvaarten-en-dagtochten/oosterweel-cruise

