het orkest en haar dirigent
Voor deze voordracht waren we met 54 leden en 12 niet-leden. Kris liet ons kennis maken met het werk van een dirigent, de partituren van de verschillende spelers en van de dirigent en vertelde tevens de geschiedenis van het orkest door de eeuwen heen en hoe men tot de huidige samenstelling van een orkest kwam
Hij speelde enkele stukken op de klavecimbel en had tevens een violist uit zijn orkest meegebracht om de spreekbeurt op te luisteren.
Het was muisstil in de zaal en iedereen volgde de uiteenzetting op de voet en stelde de nodige vragen. Het vragenrondje nadien verduidelijkte nog enkele aspecten en loste de meest prangende vragen op . Het was duidelijk dat iedereen met veel aandacht had gevolgd.
We wisten echt niet of deze lezing ons verwachtingen zou inlossen, maar het werd een zeer boeiende en zeer leerrijke namiddag, waarbij vele vragen over een orkest werden beantwoord..


Neos Ekeren op Radio Park
Donderdag 25 september

het orkest en haar dirigent
Een lezing van Kris Stroobants over het orkest Frascati .

feestelijke opening van het nieuwe werkjaar
we vieren dit jaar ons 40jarig bestaan en we zullen het geweten hebben.