Bezoek fort van Eben-Emael + bierproeverij

In deze roerige tijden is het belangrijk om terug te kijken naar het verleden om in de toekomst dezelfde fouten te vermijden. Daarom bezoeken we deze keer het fort van Eben-Emael. Gebouwd tussen 1932 en 1935 was het begin 1940 één van de grootste en sterkste fortificaties van Europa en werd oninneembaar geacht. De spectaculaire en innovatieve aanval op het fort op 10 mei 1940 door een Duitse elite-eenheid van paratroepers, was de eerste luchtcommando raid in de wereldgeschiedenis en het tragische begin van Wereldoorlog-II in West-Europa. Na dit indrukwekkende bezoek nemen we de tijd om dit even te laten bezinken en verplaatsen we ons naar "de Krieckaert" waar één van onze leden, Jasper Dijkers, die een gepassioneerd bierbrouwer/kenner is, ons begeleid bij een bierproeverij van zijn zelf gebrouwen biertjes.
Daguitstappen en bedrijfsbezoeken

Praktische gegevens

15-10-25
Ontvangst 12:15
Aanvang 12:30
Einduur 19:00
Voor alle Neos leden
Aantal plaatsen resterend: 40
Gegidst bezoek aan fort Eben-Emael + bierproeverij: 42,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Tijdens het geleide bezoek aan het fort krijgen we eerst een film te zien van ongeveer 15 minuten over de geschiedenis van het fort en de aanval van 10 mei 1940. We bezoeken vervolgens het museum en de ondergrondse kazerne op het gelijkvloers. Ook een deel van het gangenstelsel en de commandopost wordt bezocht en er wordt meer uitleg gegeven over de werking van de artillerie. Ook een gedetailleerd bezoek aan een gevechtsbunker en de reconstructie van de gevolgen van een explosie van een holle lading en de desastreuze gevolgen hiervan staat op het programma.

Hou er wel rekening mee dat in het fort een constante temperatuur van 11° is. Kleed je dus voldoende warm en gesloten schoenen zijn aangeraden. 

Na ons gegidste bezoek aan het fort verplaatsen we ons naar "de Krieckaert" waar Jasper ons opwacht voor een kleine bierproeverij waarbij we ook nog enkele snacks voorzien hebben. Jasper gaat ons door zijn biertjes gidsen en natuurlijk gaan we ze ook kunnen proeven.

Einde is voorzien omstreeks 18:30 zodat we rond 19 uur terug in Genk zijn. 

Opgelet: voor dit bezoek zijn er slechts 40 plaatsen beschikbaar, dus zorg dat je er snel bij bent.

Programma:

12:30 Vertrek met de bus aan C-mine
13:30 Start rondleiding met gids in het fort van Eben-Emael
16:00 Einde rondleiding en vertrek naar "de Krieckaert"
16:30 Aankomst "de Krieckaert" en start van de bierproeverij
18:30 Vertrek naar Genk
19:00 Aankomst aan C-mine

Neos Genk

Contactgegevens
neos.genk@gmail.com

Ook Interessant

20250925 Erhan Demirci
Culturele evenementen

Comedyshow Erhan Demirci "Made in cité"

Erhan Demirci is van Turkse afkomst, maar opgegroeid in de mijnstreek van Limburg, oftewel de cité. Met “Made in Cité” keert hij terug naar zijn jeugd als kleine Erhan, en geeft hij het publiek ook een blik op de toekomst. Via IA werd een achterkleinkind gecreëerd die ook een rol krijgt in de voorstelling. Het wordt een show waarvan de mensen zullen zeggen: “Dit is typisch Erhan!” Maar deze keer wordt AI geintegreerd in de interacties tussen hem en mij. Hoe dat precies gebeurt, blijft nog even een verrassing, maar het wordt vast hilarisch.

20251011 Levensloop Logo
Sport- en bewegingsactiviteiten

NEOS Genk op Levensloop 2025

NEOS Genk vormt een team om op 11 en 12 oktober deel te nemen aan Levensloop 2025. Steun deze actie als - Teamlid door mee te wandelen ergens tussen 14h30 zaterdag en 14h30 op zondag - Vechter (die kanker overwonnen heeft) en laat je verwennen met ontbijt kook- of yogalessen en nog meer - Vrijwilliger met actieve steun tijdens de opbouw en verloop van het evenement.

20250529 Melodien voor miljoenen
Culturele evenementen

Melodiën voor miljoenen

Een gouden ‘allesbehalve ouden’ klassieker. Neos ‘huisorkest’ Frascati Symphonic zal ons in 2025 opnieuw verwennen met een wervelend concert in de prachtige Koningin Elisabethzaal. De titel zegt het helemaal: Wenen... blijft Wenen! Sommige muziek is onvergankelijk. De Weense melodieën vormen een onuitputtelijke bron van schoonheid en kippenvel. Onbetaalbaar, en dus voor Neos-herhaling vatbaar. Ondertussen zijn we al aan de 13e exclusieve Neos-editie toe! Laat je betoveren tijdens een sprankelende namiddag vol muzikale pracht en praal. Dit concertprogramma neemt je mee op een onvergetelijke reis door de wereld van Mozart, Strauss en Lehár. Geniet van de tijdloze klanken van de ouverture tot Boccacio, de romantische melodieën uit Le Nozze de Figaro en de vrolijke deuntjes van de keizer van de operette, Franz Lehár. Met een mix van orkestwerken, prachtige zang en meeslepende duetten, belooft dit concert een feest voor de zintuigen te worden. Kom en ervaar de magie van Wenen in de prachtige setting van de Koningin Elisabethzaal. Frascati Symphonic o.l.v. dirigent Kris Stroobants neemt je mee op sleeptouw.