One-man-show: Den hertog van Alken.

Wellicht kent iedereen van jullie wel de van St-Truiden afkomstige Bert Cosemans. Na zijn afstuderen aan de studio Herman Teirlinck heeft hij in talloze theaterproducties meegewerkt. Het meest bekend is hij waarschijnlijk met zijn rol van Pierre in “Lilli en Marleen” maar ook in de Studio 100-musical 40-45, die meer dan 750.000 bezoekers lokte, maakte hij deel uit van de cast. Buiten deze succesvolle grote producties treedt Bert ook op in een meer intieme setting met zijn one-man-shows. Vandaag brengt hij voor ons zijn 2e show "De hertog van Alken".
Culturele evenementen

Praktische gegevens

't Kuurpunt. Kuurstraat 8, 3600 Genk
27-02-26
Ontvangst 13:30
Aanvang 14:00
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 118
One-man-show Den hertog van Alken, inclusief 2 drankjes: 15,00 euro voor leden
One-man-show Den hertog van Alken, inclusief 2 drankjes: 15,00 euro voor niet leden
Op voorhand inschrijven verplicht

In 1970 investeerde Theo Cosemans, de vader van Bert, 35.000 Belgische frank in een "Royal Worchester" porseleinen postuurke van "The Duke of Wellington" gezeten te paard.

Een porseleinen postuurke dat het troetelnaampje, "Den Hertog van Alken" kreeg. (Omdat ze in Alken woonden en niet in Wellington, je weet wel, Wellington van die caoutchouc laarzen).

Vader was heel fier op zijn investering en dus... verstopte hij het, in een doos in mousse ingepakt, onder het ouderlijke bed.

Enkele jaren na zijn overlijden, besloot zijn moeke, Louisa Vanduffel, Den hertog uit zijn doos te halen en op het kersenhouten rek van zijn vader te zetten, zodat ze er elke dag naar kon kijken.

In 2015, toen Bert druk bezig was met het schrijven van een filmscenario, belt zijn moeder en vertelt ze dat ze Den hertog gebroken heeft.

Een grote zoektocht begint.

Den Hertog van Alken combineert het tragikomische lot van een porseleinen familiestuk met een verhaal over de excessen van de filmindustrie in een tijd dat de vluchtelingencrisissen de wereld blijven beroeren. Dit speelse theaterstuk combineert fantasie en realiteit en daagt zachtjes onze prioriteiten uit.

Den Hertog van Alken stemt tot nadenken, maar is ook charmant en erg grappig!

Wij hopen op een talrijke opkomst!

Bij zijn voorstellingen schenkt Bert een deel van de opbrengst aan
een goed doel, ditmaal koos hij voor; “Save The Children Appeal.”

“Save the Children” helpt kinderen in nood als gevolg van armoede, conflicten en rampen. Kinderen komen in deze situaties als eerste in de knel: ze raken ondervoed, worden ziek, blijven alleen achter, zijn onveilig en raken getraumatiseerd. Met het risico te overlijden, misbruikt te worden, kinderarbeid te moeten verrichten of te belanden in een kindhuwelijk.Waar kinderen ons nodig hebben, zijn wij.

“Save the Children” werkt in 120 landen met lokale hulpverleners. Zij helpen de meest kwetsbare kinderen ter wereld met medische zorg, gezonde voeding en een veilige plek. En geven hen voorlichting en onderwijs voor een beter perspectief. Zo werken ze toe naar een toekomst waarin elk kind te voorkomen ziektes overleeft, verzekerd is van onderwijs en beschermd wordt tegen geweld.

Neos Genk

Contactgegevens
neos.genk@gmail.com

Ook Interessant

20260120 Provinciale quiz
Ontspanningsnamiddagen

Provinciale Quiz Limburg

Wie kroont zich in 2026 tot de Slimste Neos-club van Limburg? Op dinsdag 20 januari, in de late namiddag, ontdekken we wie de felbegeerde titel mee naar huis mag nemen! Vorig jaar ging Neos Zutendaal met de overwinning lopen — maar misschien is het dit jaar wel de beurt aan jouw club? Zin om mee te strijden en je clubteam te versterken? Schrijf je hier dan snel in. Doe mee, test je kennis en beleef een onvergetelijke quiznamiddag!

20260130 Nieuwjaar
Gezellig samenzijn

Nieuwjaarsreceptie en algemene vergadering

Vooreerst wil Neos Genk jullie nu al een voorspoedig en gelukkig Nieuwjaar wensen. Jullie talrijke opkomst en enthousiasme tijdens onze activiteiten doet ons, het bestuur, deugd en motiveert ons om het komende jaar minstens even goed te doen. Om 2025 op een gepaste wijze af te sluiten en 2026 welkom te heten nodigen we jullie op vrijdag 30 januari 2026 uit op onze nieuwjaarsreceptie in “Zaal Kempengalm”.

20260203 Cultuur 3-daagse Utrecht
Culturele evenementen

Cultuur 3-daagse Moulin Rouge – Utrecht/Deventer/Leerdam

Van dinsdag 3 februari 2026 tot en met donderdag 5 februari 2026 neemt Neos je mee, in samenwerking met partner Reizen Lauwers, naar de historische steden Utrecht, Deventer en Leerdam. Laat je verrassen door deze gezellige en historische steden en beleef op de 2de dag de Musical Moulin Rouge in het Beatrix Theater in Utrecht. Een boottocht op de Linge en een bezoek aan het magnifieke historische Paleis het Loo (Apeldoorn) sieren verder ook het culturele programma. Vlei je neer in kwaliteitsvolle ****-hotels en laat je mee op sleeptouw nemen langs de belangrijkste bezienswaardigheden.