Oog voor eenzaamheid door Myriam Bergmans

Praktische gegevens
Eenzaamheid is erg persoonlijk en vaak pijnlijk. Het kan tijdelijk zijn, bijvoorbeeld in een drukke periode of veroorzaakt worden door ingrijpende gebeurtenissen zoals een overlijden, een verhuis, een echtscheiding of ontslag.
In onze samenleven waar 'happy happy', gezond en succesvol de norm lijken, kan het gevoel ontstaan dat je tekortschiet of faalt. Het taboe rond eenzaamheid maakt het nog moeilijker om erover te praten. Wat voel ik precies? Mis ik vrienden om leuke dingen mee te doen? Of voel ik een gemis aan een diepe, verbonden relatie met een partner of vriend(in).
Tijdens deze workshop brengen we kennis en inzichten samen, maar ook ruimte voor uitwisseling. Met nieuwe vaardigheden in je rugzak verdwijnt de leegte misschien niet meteen, maar je leert wel relativeren. De grootste uitdaging? Uit je cocon komen en op zoek gaan naar wat jou en anderen goed doet.
Myriam Bergmans, maatschappelijk assistente, werkte meer dan 25 jaar in het Openbaar Psychiatrisch Zorgcentrum in Geel. Ze is al heel wat jaren actief, ook als freelance vormingswerker, voor verschillende organisaties zoals Avansa Kempen, Samana, Similes, HerstelAcademie Kempen en G-sport. Myriam heeft ruime ervaring met jeugdzorg, sociaal-culturele vorming en vrijwilligerswerk.
Info
Nog in voorbereiding
Ook Interessant

Albumvoorstelling "Sluit de nacht
Eva De Roovere was een dorpsgenote en is nog steeds de dochter van Rita De Ridder en Frank De Roovere, allebei lid van onze club. Ze toert dit najaar door Vlaanderen om haar nieuw album "Sluit de Nacht" voor te stellen.

Vrolijke, speelse en leerrijke wandeling met wat extra!
Samen op pad in Kasterlee! Zin om opnieuw je neos-vrienden te ontmoeten? Nog geen lid maar wel heel benieuwd naar onze vereniging, wie we zijn, wat je kan verwachten? Of gewoon op zoek naar nieuwe vrienden? Dan is deze activiteit echt iets voor jou! Kom proeven van de sfeer! Iedereen van harte welkom.!

Lezing: 'Geheugen en vergeten' door Michael Portzky
Michael Portzky is als psycholoog gespecialiseerd in neuropsychologie en de psychodiagnostiek en houdt zich bezig met mentale veerkracht bij jongeren en volwassenen. Hij is tevens auteur van de boeken 'Veerkracht' en Jongerenveerkracht' en een veelgevraagd spreker.
