Misdaad en straf in Herzele tijdens de Bourgondische periode door Erwin Van der Hoeven

Praktische gegevens
We maken eerst kennis met de heerlijkheid. Daarna overlopen we kort hoe het strafrecht georganiseerd was in de late middeleeuwen.
De hoofdmoot van deze lezing gaat natuurlijk over Herzele zelf. Wat werd er als een misdrijf beschouwd? Wie waren de vermeende misdadigers? Wat waren de straffen? Op welke manier kon men de dans ontspringen? Welke vergelijkingen zijn er mogelijk met het strafrecht vandaag? Wat zegt dit onderzoek ons over de sociale verhoudingen?
Op deze vragen probeert Erwin in een lezing van ongeveer anderhalf uur een antwoord te geven met bijzondere aandacht voor de gewone Herzelenaren.
Als bronnenmateriaal gebruikte hij de domein- en baljuwrekeningen van de heerlijkheid
(1444-1502). Eén van mijn invalshoeken was een historisch-criminologisch onderzoek waarover hij U graag meer vertelt.
Marc De Jonge
Contactgegevens
Ook Interessant

Spel- en Babbelnamiddag
Een namiddag leuk spelen, babbelen en verbinden.

Spel- en babbelnamiddag

Zo 11.10.2026 _ Het Theodorakis-Ensemble o.l.v. Xavier Roels
Neos Oost-Vlaanderen presenteert, Het Theodorakis-Ensemble o.l.v. Xavier Roels. Beleef je jonge jaren opnieuw!
