In de schaduw van Toon Hermans
In de schaduw van Toon Hermans is een eervolle warmhartige Vlaamse hommage aan de grootste Nederlandse cabaretier, volkspoëet en filosoof van de levensblijheid., geïnitieerd door zijn voormalig manager Herman Van Hove. Samen met zangeres Lissa Meyvis.
Van Hoves verhaal is de rode draad van dit programma. Vanuit een gemakkelijke fauteuil rechtsvoor op het podium, vertelt hij rustig en soms zichtbaar geamuseerd het verhaal dat begint bij een zenuwachtige reis van het Vlaamse Kalmthout naar Bosch en Duin, de villawijk nabij Zeist, waar Toon Hermans woonde.
Zijn verhaal wordt geregeld onderbroken door de zangeres Lissa Meyvis De kraak zuivere adaptaties van de jonge Meyvis, met haar prachtige volle stemgeluid, zijn zonder uitzondering fenomenaal. Ingetogen maar onbevangen zingt ze de liedjes die Toon zelf zijn allermooiste vond. Ze wordt bovendien bijgestaan door een subliem spelende band, onder leiding van Pol Vanfleteren, die prachtige, theatrale arrangementen schreef. In de schaduw van Toon Hermans is een geslaagde ode, die niet probeert Hermans te imiteren, maar die zijn leven en werk viert.
Datum: dinsdag 13 april 2027
Locatie: C.C. de Borre in Bierbeek
Neos Vlaams-Brabant
Contactgegevens
Hoe er heen gaan?
Ook Interessant

16-10-2026 Lezing van Prof. J.P. VAN BENDEGEM over Humor: Wat, waarom en hoe valt er te lachten?
Een filosofische duik in de lach! Wie ooit een lezing van Prof. Jean Paul Van Bendegem heeft bijgewoond, weet dat men zich mag verheugen op een prikkelende, verrassende en vooral humoristische namiddag. De emeritus hoogleraar logica en wetenschapsfilosofie aan de Vrije Universiteit Brussel staat bekend om zijn unieke manier om complexe thema’s toegankelijk te maken, doorspekt met ironie, anekdotiek en een flinke dosis zelfrelativering. In deze lezing wordt het fenomeen humor onder de loep genomen: wat is humor eigenlijk, waarom lachen we, en vooral, hoe valt er te lachen?

Dinertje in het PISO TIENEN - ENKEL VOOR DE LEDEN
Aftrap van het nieuwe werkjaar 2026-2027 doen we feestelijk met een dinertje in het didactische restaurant van het PISO TIENEN.

20-11-2026 Comedyvoorstelling van Joeri Cortens over "Toen de dieren nog spraken"
Apen die elkaar na-apen, spinnen die op het web zitten en (blauwe) vogeltjes die er lustig op los twitteren... In de natuur wordt er wat af gecommuniceerd, en dat in alle geuren en kleuren! Maar wat bakken wij mensen er eigenlijk van? Tijdens deze unieke voorstelling duiken we in de communicatie tussen mensen, dieren en planten. We ontdekken wat er zoal mis kan lopen en stellen onszelf de vraag: zitten we midden in een communicatie-revolutie, of verstaan we elkaar eigenlijk steeds minder?

