Lezing 'Van vingerafdrukken tot DNA'

“Renaat Develtere is te gast voor de lezing: “Van vingerafdrukken tot DNA. Een verrassende geschiedenis”. Waar: Het Perron in Ieper op 3de verdieping – Fochlaan 1 Prijs 10 € voor de leden en 15u voor niet leden In zijn voordracht geeft hij een overzicht van de opmerkelijke evolutie in het forensisch sporenonderzoek. Van het gebruik van vingerafdrukken als compleet nieuwe identificatietechniek op het einde van de 19e eeuw tot de huidige toepassingen van DNA. Hij zal o.a. toelichting geven over twee bizarre moordzaken uit het Ieperse van meer dan 100 jaar geleden. Renaat Develtere was tot 2023, 1e commissaris-diensthoofd van het laboratorium voor technisch-wetenschappelijke politie van West-Vlaanderen (een afdeling van de federale gerechtelijke politie)”.
Lezingen

Praktische gegevens

Het Perron Ieper - 3° verdieping
08-12-26
Ontvangst 13:45
Aanvang 14:00
Einduur 16:00
Voor alle Neos leden
Aantal plaatsen resterend: 57
Forfait leden: 10,00 euro voor leden
Forfait niet-leden: 0,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Ook Interessant

Proviniciale Wandeldag 2024
Sport- en bewegingsactiviteiten

Wandelen oktober

Samenkomst aan de zwemkom om 13u30 Start wandeling in Zillebeke om 14u00 aan frituur 't Kanon Parking Meenseweg 416 Zillebeke Inlichtingen bij Milo Breyne - 057-20-53-39

IMG20251026171954
Culturele evenementen

Concert Melodieën voor Miljoenen - 'Burenbezoek: Wenen en Berlijn'

Stilaan het vlaggenschip binnen onze klassieke programmatie: Melodieën voor Miljoenen! Neos 'huisorkest' Frascati Symphonic zal ons in 2026 opnieuw verwennen met een wervelend operetteconcert in de prachtige Koningin Elisabethzaal. Een ideaal sintcadeau voor jou en je Neos-leden!

Voedsel In De Wereld
Lezingen

Boeren en klimaat - een wereldwijde blik

De aarde warmt op en het klimaat is in volle verandering. Overal ter wereld leveren familiale boeren inspanningen om hun impact op de klimaatverandering te beperken. Tegelijk heeft het wijzigende klimaat enorme gevolgen voor de wereldwijde voedselproductie. Hoe gaan boeren en boerinnen hiermee om? Wat voor invloed heeft dit alles op voedselsystemen? En welke rol kan Trias hierin spelen? Tijdens deze lezing gaat landbouwjournalist Jacques Van Outryve dieper in op het specifieke karakter van voedselsystemen. Hij gidst ons door de diverse uitdagingen waarmee landbouwers wereldwijd geconfronteerd worden en schetst een aantal creatieve oplossingen. Daarbij focust hij ook op voorbeelden uit de verschillende landen waar Trias actief is. Hij benadert daarbij de klimaat- en voedselproblematiek vanuit een iets andere invalshoek om het debat te verrijken. Jacques Van Outryve is landbouwjournalist en gastdocent landbouwbeleid en bio-ethiek aan de Hogeschool Vives. Bovendien is hij al jarenlang een trouwe ambassadeur van Trias en bezocht hij al verschillende partners van Trias in Oeganda, Peru en de Filipijnen.