Musicalspektakel 1830
Historalia veroverde met musicalspektakels als 'Rubens', 'Marie-Antoinette' en 'Jeanne d'Arc' reeds in het verleden succesvol een plaats op de Neos-programmatie. Ook voorstelling '1830' werd toentertijd enorm gesmaakt met als uniek decor het kasteel van Merode (Westerlo).
Deze zomer strijkt het historische spektakel neer aan het prachtige kasteel Wijnendale in Torhout. Deze vernieuwde historische productie van Historalia, dompelt je onder in de dramatische gebeurtenissen die leidden tot de onafhankelijkheid van België. Beleef de Belgische Revolutie vanop de eerste rij!
Musicalspektakel 1830 neemt je mee naar een turbulente periode uit onze geschiedenis, waarin moed, opstand en vrijheid centraal staan. Laat je betoveren door een onvergetelijke combinatie van muziek, drama en historische pracht in een adembenemend openluchttheater.
De revolutiegolf die in 1830 door Europa woedt, breidt zich uit als een olievlek tot ze ook ons gebied bereikt. Dit tot groot ongenoegen van de Hollanders die onder leiding van Koning Willem I het gezag hebben over de Belgische gebieden. De Belgen drukken steeds meer hun ontevredenheid over zijn regeerstijl uit, tot op een avond heel Brussel in rep en roer wordt gezet… Sleutelfiguren zoals Frédéric de Merode en Louis de Potter vechten mee voor de vrijheid van het Belgische volk.
Een groots verhaal op een unieke locatie
Dit kasteel, met zijn rijke geschiedenis en schilderachtige omgeving, is de perfecte locatie om het verhaal van de Belgische Revolutie tot leven te brengen. Terwijl de zon ondergaat en de eerste tonen van de muziek weerklinken, word je als toeschouwer meegenomen naar een tijd waarin moed en vastberadenheid het lot van een natie bepaalden.
Waarom je dit spektakel niet mag missen
Een verhaal dat raakt – Beleef de emoties van de strijd, de overwinning en de eenheid zoals nooit tevoren.
Indrukwekkende muziek en choreografie – Een cast van toptalent - later meer nieuws en concrete namen! - brengt de historische personages tot leven met meeslepende zang en dynamische dans.
Spectaculaire setting – Het sprookjesachtige kasteel van Wijnendale biedt een unieke en magische ambiance die je zelden meemaakt bij een musical.
Ook Interessant

Nieuwjaarsfeest 2026
11u00 Deuren gaan pas open om 11u00 (niet vroeger gezien de dienstregeling) 11u15 Ontvangst 12u00 Viering van de speciale jarigen (60-70-80-90-100 in 2025) met foto moment 12u30 Apero met hapjes 13u00 Voorgerecht (Bouillabaisse met noordzeevis) Aansluitend hoofdgerecht (Filet mignon van kangoeroe, groentjes en kroketjes) 15u00 Eerste optreden van Angelo De Graeve 15u45 Dessertbord met aansluitend 2° optreden en koffie en mokka’s Afsluiten doen we met het overhandigen van een Nieuwjaarsgeschenk aan alle aanwezigen. Inschrijven VOOR 20 december 2025 via betaling van 70 € (leden Neos Ieper) of 75 € (niet-leden) op rekening NEOS Ieper: BE04 4673 8519 1131 – Betaling geldt als inschrijving.

Cirque Du Soleil : Alegria - 2025
VOLZET Liefhebbers van Cirque du Soleil kunnen reikhalzend uitkijken naar het najaar. De wereldberoemde Alegría show, in 2019 in een nieuw en moderner jasje gestoken, komt voor het eerst naar België. Sinds de wereldpremière speelde ‘Alegría - In a New Light’ onder meer in Canada, de Verenigde Staten, Zuid-Korea en Japan. Dit najaar is de show voor het eerst ook te bewonderen in Brussel. En Neos is erbij! Stap binnen in een wereld vol magie, poëzie en pure vreugde. Alegría, één van de meest geliefde en iconische Cirque du Soleil-shows, veroverde miljoenen harten en inspireert nu een nieuwe generatie met adembenemende acrobatiek, surrealistische personages en een onvergetelijke soundtrack. Gesitueerd in een koninkrijk dat zijn koning verloor, ontvouwt Alegría een boeiend verhaal van conflict en vernieuwing. Kijk hoe de aristocraten en hun nep-koning zich vastklampen aan de oude orde, terwijl een jonge, hoopvolle beweging oprijst in de straat om hun autoriteit uit te dagen. Mis dit tijdloze meesterwerk niet! Alegría is meer dan een show. Het is een ervaring die je zal betoveren. Neos stunt zelf ook met zeer aanlokkelijke prijsvoorwaarden.

Wandelen november 2025
Samenkomst aan de zwemkom om 13u30 Wandeling naar de Palingbeek met start om 14u00 Parking OC 't Riet, Seelbachdreef 4 Zillebeke Inlichtingen bij Milo Breyne - 057-20-53-39

