Daguitstap - boottocht Strépy-Thieu

Boottocht van Halle naar Thieu, inclusief hellend vlak van Ronquières en scheepslift van Strépy-Thieu.
Culturele daguitstappen

Praktische gegevens

Vertrek Kampenhout marktplein
18-09-26
Ontvangst 07:15
Aanvang 07:15
Einduur 18:30
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 35
Deelnameprijs: 79,00 euro voor leden
Deelnameprijs: 85,00 euro voor niet leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Tijdens deze unieke boottocht varen we op het kanaal Brussel-Charleroi en maken we versassingen mee in de sluis van Lembeek en de grote sluis van Ittre.  Aangekomen aan de voet van het hellend vlak van Ronquières, neemt het schip plaats in een groot waterbassin. In deze waterbak 'sporen' we het hellend vlak naar boven en overbruggen we een niveauverschil van 68m. De boottocht gaat verder op het kanaal Charleroi-Brussel.
Rond het middaguur is er lunch aan boord.
We varen verder langs Seneffe en Houdeng-Goegnies en bereiken het nieuwe Centrumkanaal.  Dit kanaal werd als een soort aquaduct boven het omliggende landschap gebouwd. Hetgeen mooie vergezichten op het Henegouws plateau oplevert.  Tot slot bereiken we de grote scheepslift van Strépy-Thieu, waarmee we 73m zullen afdalen.
We ontschepen aan de voet van de lift in Thieu.
Eenmaal uitgestapt geeft de gids nog een korte uitleg over de werking van de hydraulische scheepslift nr. 4 op het historische Centrumkanaal (de site werd erkend als UNESCO Werelderfgoed).
Na deze korte wandeling vertrekken we met de bus richting Kampenhout.

Programma:

07:15 Vertrek met autocar vanuit Kampenhout aan marktplein
09:00 Boottocht van Halle naar Thieu. Vertrek in Halle aan de Suikerkaai. Onthaal met koffiekoek/croissant en lunch aan boord.
17:00 Vertrek met autocar vanuit Thieu naar Kampenhout
18:30 Aankomst in Kampenhout

Neos Kampenhout

Contactgegevens
kampenhout@neosclub.be