Balletvoorstelling 'Het Zwanenmeer'

Praktische gegevens
Deze productie van het Zwanenmeer door het British Festival Ballet is veel meer dan een dansvoorstelling: deze spectaculaire en verbluffende versie zal zowel de pure liefhebbers van klassiek ballet als de minder ervaren toeschouwers bekoren.
Dankzij de kwaliteit van de dansers en de perfecte artistieke leiding blaast dit beklijvende meesterwerk je helemaal omver. Deze voorstelling verenigt klassieke elegantie met meeslepende dramatiek, verfijnde esthetiek en indrukwekkende technische perfectie.
Een unieke kans om dit mythische ballet (opnieuw) te ontdekken in een opvoering van weergaloze kwaliteit, die ver afstaat van de vaak te lichte amateurproducties.
Hoogtepunten zoals de hypnotiserende Witte Zwanen en de sprankelende Zwarte Zwaan-pas de deux laten niemand onberoerd. Op de legendarische muziek van Russische componist Tsjaikovski en met de oorspronkelijke choreografie van Marius Pepita, behoort het Zwanenmeer tot de meest opgevoerde balletten ter wereld
Ontdekt het zelf, en beleef een avond die pure magie ademt en de kunst van het ballet haar hoogtepunt bereikt.
Het verhaal voert ons mee naar een romantische, imaginaire wereld waarin prins Siegfried verliefd wordt op een zwaan die in werkelijkheid een prinses is, slachtoffer van een betovering. Zwaan overdag, vrouw bij nacht moet zij leven tot de betovering wordt verbroken.
Deze romantische en tragische vertelling maakt Het Zwanenmeer tot een blijvend icoon binnen het klassieke balletrepertoire.
Beleef deze wereldberoemde balletvoorstelling in het vernieuwde Kursaal van Oostende, mét mooie Neos-korting!
Waar wacht je nog op?

Prijzen
- Neos-ticket categorie 1: €89 p.p. (ipv €99!)
- Neos-ticket categorie 2: €79 p.p. (ipv €85!)
- Neos-ticket cat. 1 incl. busvervoer: €114
- Neos-ticket cat. 2 incl. busvervoer: €104
Inschrijven
kan tot uiterlijk 29 januari 2027 of zolang de voorraad strekt!
Uitnodiging
Klik hier voor de algemene FLYER (pdf)
Ticketverdeling (& busroute)
Info volgt later

©Steve Van Stappen
VRAGEN? Contacteer cultuur@neosvzw.be of tel 03/213.96.60
Handig om weten
Benieuwd? Bekijk dan hier filmpje
Ook Interessant

27/10/2026 - Voordracht 'Slaapwel' door Sandra Pirrera
Slaapwel: over slapen en slaapproblemen. In de voordracht 'Slaapwel’ staat slaap in de midden en late volwassenheid centraal. Voor iedereen die graag wil weten hoe slapen doorheen het leven verandert en wat een goede nachtrust kan bevorderen. De lezing omvat een inleiding over slaap en slapen doorheen de jaren, de meest voorkomende slaapstoornissen en hun behandeling (slapeloosheid, slaapapneu, rusteloze benen), gebruik van medicatie, de relatie met o.a. menopauze, pijn, eenzaamheid, mantelzorg en uiteraard vele tips voor een betere nachtrust. Zie ook het boek 'Slaapwel' https://www.lannoocampus.be/nl/slaapwel.

01/12/2026 - Voordracht door Steven De Foer: "Donald Trump na de midterms: laat de dictator zich nog aan banden leggen?"
De hedendaagse Amerikaanse politiek wordt gekenmerkt door een groeiende polarisatie, waarbij sabotage, obstructie en strategische tegenwerking centraal lijken te staan in de relatie tussen verschillende ideologische kampen. In zijn lezing duikt journalist en auteur Steven De Foer diep in deze dynamiek, met bijzondere aandacht voor de rol van Donald Trump en de Democratische partij.

25/11/2026 - Bezoek Piano's Maene in Ruislede
Piano’s Maene werd opgericht in 1938 en groeide ondertussen uit tot de grootste pianospecialist van Europa. Vandaag stelt het bedrijf zo’n 90 medewerkers te werk in België en Nederland. Wij krijgen de unieke gelegenheid om een kijkje te nemen achter de schermen van dit bijzondere familiebedrijf. Het bedrijfsbezoek bevat een rondleiding in het Chris Maene Atelier en wordt bovendien afgesloten met een kort maar zeer uniek concert. Gedurende een half uur kan de luisteraar niet alleen een laagdrempelige reis maken door de muziekgeschiedenis, maar ook door de pianogeschiedenis: elk muziekwerk wordt immers gespeeld op een andere piano uit de geschiedenis, van klavecimbel, over pianoforte tot en met de hedendaagse vleugelpiano. Onze rondleiding wordt verzorgd door Koenraad Verstichele, oprichter en dirigent van het Quilisma Ensemble en dirigent van de Gregoriusgilde, beide uit Oudenaarde. Met zo’n deskundige gids mogen we ons verwachten aan een bijzonder boeiende en professionele rondleiding, met ongetwijfeld heel wat interessante verhalen over piano’s, muziek en vakmanschap.
