Daguitstap naar het Land van Herve

Praktische gegevens
Vandaag gaan we de landbouwtoer op en brengt de bus ons naar een streek die we kunnen ontmoeten in de kaasstand van onze warenhuizen maar die misschien verder onbekend is: Het Land van Herve.
Het Land van Herve is zeer groen: het plateau wordt gekenmerkt door lage heuvels, weinig bos en hoofdzakelijk weiden en boomgaarden omheind door typische hagen "Het Bocage Landschap".
Het hoogste punt van het plateau (354 m) situeert zich ten westen van Henri-Chapelle.
Het is vooral een landbouwgebied, bekend onder meer door Hervekaas met zijn doordringende geur, boter, cider, fruitteelt (m.n. appelen en peren), appelstroop (gedeeltelijk met peren gemaakt, ook wel Luikse stroop genoemd) en fijne vleeswaren. Daarnaast wordt er ook bier gebrouwen door de Brouwerij Val-Dieu die gevestigd is in een van de bijgebouwen van de voormalige Abdij van Van-Dieu.
We starten na een koffie met croissant, met een toelichting over het Land van Herve in de "Herviscope" een mooie zaal in de gebouwen van de toeristische dienst van Herve.
In de voormiddag bezoeken we de ambachtelijke Stroopfabriek van Aubel en rijden daarna naar het indrukwekkende Amerikaans Kerkhof van HenrI-Chapelle (gesneuvelden van de "Slag der Ardennen").
Na de lunch gebruiken we de bus voor een korte Sightseeing in de streek en rijden vervolgens naar Val-Dieu om de abdijgebouwen en basiliek (niet de brouwerij) te bezoeken.
We sluiten de dag af in de Fromagerie du Vieux Moulin in Battice.
Een streekgids vergezelt ons de hele dag.
Er zijn proeverijen voorzien in de Herviscope, de Stroopfabriek en de Kaasmakerij.
We reizen met de bus en vertrekken aan GC Colomba, wijngaardstraat te Kortenberg
Lunch:
voorgerecht: Terrine van het huis
hoofdgerecht: Gehaktballetjes 'à la Liégeoise", frieten en sla
of een vegetarisch alternatief
Nagerecht: Appeltaart met koffie
Water / koffie / thee inbegrepen
Andere dranken verkrijgbaar maar niet inbegrepen in de prijs
Guido
Contactgegevens
Ook Interessant

Petanque en gezelschapsspellen
Op deze dag in 1957 werd Laika in Spoetnik 2 de ruimte ingeschoten. Wij lanceren vandaag onze petanqueballen of spelen een gezelschapsspelletje in de bar. Een babbeltje, een drankje en een stukje cake zijn ook van de partij.

Provinciale Quiz
Provinciale Quiz in Scherpenheuvel - nadere info volgt

Wandelen
Wandelen - info volgt later