Provinciale Wandeling te Zemst

Neos Zemst nodigt, in samenwerking met Neos Vlaams-Brabant, alle Neos-leden uit om te komen wandelen in Zemst.
Sport- en bewegingsactiviteiten

Praktische gegevens

Zemst, Startplaats: Zaal d'Oude School, Damstraat 49 te Zemst (Weerde)
09-10-25
Ontvangst 13:00
Aanvang 14:00
Voor alle Neos leden
Aantal plaatsen resterend: 6
Deelnameprijs: 15,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Bezienswaardigheden langs het parcours:

Tijdens de wandeling doen we twee deelgemeenten van Zemst aan, Weerde en Elewijt, en komen we ook even in een landelijk stukje Vilvoorde.

Weerde behoort voor het grootste deel tot Klein-Brabant.

De Zenne kronkelt zich door de gemeente langs de bekende "meanders van Weerde".

Op de Zenne passeren we tijdens de wandeling de "Weerdemolen". Deze werd reeds in de 13de eeuw vermeld en de ruïne is er nog steeds.

We komen tevens langs het Rubenskasteel (Het Steen) te Elewijt, waar we een tussenstop houden.

Bereikbaarheid:

  • Met de auto: E19 afrit nr 11 (Zemst) - neem richting Weerde/Zemst. Eerste straat voorbij de eerstvolgende verkeerslichten links nemen - dit is de Damstraat (bruine wegwijzer naar d'Oude School). Parking aan de overzijde van d'Oude School (Dorpsstraat t.h.v. huisnr 87).
  • Met de trein: trein Brussel - Mechelen Antwerpen (8 treinen/uur vanuit Mechelen en Brussel): loopafstand 950 m.

Start wandeling: Leden van Kortenberg die in groep willen wandelen: start om 14 u

Afstand en parcours: Wandeling van 10 km over begaanbare paden al dan niet verhard. De wandeling gaat hoofdzakelijk door bebost gebied en door open veld. De wandeling is vrij te bewandelen op ieders tempo en is volledig bewegwijzerd. Elke deelnemer krijgt tevens een gedetailleerde beschrijving.Halverwege de wandeling wordt aan het Rubenskasteel te Elewijt een sanitaire tussenstop voorzien. Er wordt een streekbiertje of een fruitsap (korte keten) aangeboden. Onder leiding van ter beschikking staande gidsen kan je binnen het domein een uniek uitzichtpunt op te kasteel bezoeken en een blik werpen op het gelijkvloers in het kasteel.

Het kasteen en het domein zijn in normale omstandigheden niet open voor het publiek,  een unieke gelegenheid dus.

Iedereen wordt ten laatste tegen 17 uur op de startplaats terug verwacht.

Op het einde van de wandeling worden broodjes, taart en drank aangeboden.

Carpooling:

Indien Carpooling gewenst, graag laten weten aan Annie Rijckmans (annierijckmans@gmail.com of tel: 0494 22 57 18

Wees snel: Er kunnen maximum 150 personen deelnemen. Wanneer dit aan tal is bereikt, worden geen inschrijvingen meer aanvaard.

Programma:

13:00 Onthaal met koffie/thee en koekjes - Inschrijven van de deelnemers en verdelen ven eet- en drankbonnetjes + de routebeschrijving.
14:00 Start wandeling

Neos Vlaams-Brabant