DAGUITSTAP MET BUS: KUNST EN VESTINGSWERKEN AAN DE SCHELDE

Praktische gegevens
10 u: Bezoek Burcht Singelberg (met gids) - de beeldentuin - de Katoen Natie
Midden in de Antwerpse haven in Kallo, bouwde Katoen Natie een hedendaagse burcht die aansluit bij het historische karakter van de omgeving. De kantoorsites vormen een geheel met het beeldenpark rondom de gebouwen.
In dit beeldenpark wandel je met een gids langs werken van Vlaamse en internationale kunstenaars.
12.00 – 14.00 uur : We genieten van een heerlijke 2-gangenlunch met koffie in de Katoennatie - andere dranken niet inbegrepen
14.30 – 16.00 à 16.30 uur : Ontdek 1 van de oudste forten van Antwerpen (met gids)
Fort Liefkenshoek is een van de oudste forten in Vlaanderen. Samen met het Fort Lillo – aan de andere kant van de Schelde – was het van groot belang voor controle over de scheepvaart: samen konden ze de Schelde afsluiten. Samen met een gids ga je op ontdekking. De site omvat een prachtige fort, maar ook de natuur is indrukwekkend.
Daarnaast krijg je nog eens een mooie blik op de haven van Antwerpen.
16.00 à 16.30 – 17.30 : Vrije tijd om na te genieten op een terrasje bij Fort Liefkenshoek
Programma:
| 07:45 | Samenkomst aan O.C. LANGE MUNTE, Beeklaan 81 te Kortrijk |
| 08:00 | Vertrek met de bus |
| 10:00 | Bezoek Burcht Singelberg (met gids) - de beeldentuin - de Katoen Natie |
| 12:00 | Heerlijke 2-gangenlunch met koffie in de Katoennatie |
| 14:30 | Bezoek met gids aan één van de oudste forten van Antwerpen |
| 16:30 | Vrije tijd om na te genieten op een terrasje bij Fort Liefkenshoek. |
| 17:30 | Terug naar Kortrijk |
| 19:00 | Terug in Kortrijk |
Martine Maes
Contactgegevens
Ook Interessant

LINEDANCE
Op woensdagvoormiddag verzamelen we in het Groeningeheem, Passionistenlaan 1B om te lijndansen. Je kan gelijk wanneer instappen, want de eenvoudige dansen worden aangebracht door de ervaren lesgeefster Anne-Marie Vanhoenacker en regelmatig herhaald. Linedance is er niet alleen voor dames. Heren zijn ook welkom.

04-06-2026 Provinciale wandeldag West-Vlaanderen
Neos Heule organiseert dit jaar de Provinciale Wandeldag van Neos West-Vlaanderen in de mooie streek van Zuid-Kortrijk.

05-06-2026 Provinciale wandeldag West-Vlaanderen
Neos Heule organiseert dit jaar de Provinciale Wandeldag van Neos West-Vlaanderen in de mooie streek van Zuid-Kortrijk.