3-DAAGSE CULTUURREIS AMSTERDAM
DAG 1 – AMSTERDAM EN HET KONINKLIJK PALEIS
Vertrek 's morgens vanuit Laakdal richting Amsterdam. Vrije koffiestop.
Voormiddag: panoramische rondrit met gids
We maken met de autocar een uitgebreide kennismaking met Amsterdam. De gids vertelt onderweg over de geschiedenis van de stad, de Gouden Eeuw, de handel en de ontwikkeling van de beroemde grachtengordel.
We rijden langs de belangrijkste wijken en bezienswaardigheden die met de touringcar bereikbaar zijn, met onder andere de Amstel, Waterlooplein, Museumplein, De Pijp en de omgeving van de historische binnenstad. Waar mogelijk wordt een korte stop voorzien om even uit te stappen en foto's te maken.
Vrije lunch in Amsterdam.
Namiddag: Dam en Koninklijk Paleis
Na de lunch gaan we naar de Dam, het historische hart van Amsterdam. Hier bevinden zich onder andere het Nationaal Monument, de Nieuwe Kerk en het Koninklijk Paleis.
We brengen een bezoek aan het Koninklijk Paleis Amsterdam, oorspronkelijk gebouwd als stadhuis van Amsterdam en later in gebruik genomen als koninklijk paleis. Tijdens het bezoek ontdekken we de indrukwekkende Burgerzaal, de historische ontvangstzalen en de rijkversierde interieurs.
Aansluitend maken we een rustige wandeling door het historische centrum, langs de Nieuwe Kerk, het Begijnhof en het Spui.
Daarna naar het hotel.
Diner en overnachting.
DAG 2 – RIJKSMUSEUM, GRACHTEN EN DE JORDAAN
Ontbijtbuffet in het hotel.
Voormiddag: Van Gogh museum
We vertrekken naar het Museumplein voor een bezoek aan het wereldberoemde Rijksmuseum.
Vrije lunch in Amsterdam.
Namiddag: rondvaart door de Amsterdamse grachten
Na de lunch stappen we aan boord voor een comfortabele rondvaart door de Amsterdamse grachten.
Vanop het water krijgen we een prachtig zicht op de historische grachtengordel, met de Herengracht, Keizersgracht en Prinsengracht, de karakteristieke grachtenhuizen, oude pakhuizen, bruggen en woonboten.
Na de rondvaart gaan we richting de Jordaan.
Wandeling door de Jordaan met gids
De Jordaan is één van de meest karakteristieke wijken van Amsterdam. Samen met de gids ontdekken we de sfeervolle straatjes, grachten, oude pakhuizen en typische hofjes.
We wandelen onder andere langs de Prinsengracht, de Westerkerk, de Noordermarkt en de Brouwersgracht. De gids vertelt over het vroegere leven in deze volkswijk en over de bijzondere geschiedenis van de Jordaan.
Daarna terug naar het hotel.
Diner en overnachting.
DAG 3 – AMSTERDAMSE GESCHIEDENIS EN ONS' LIEVE HEER OP SOLDER
Ontbijtbuffet en vertrek naar het centrum.
Voormiddag: historische wandeling door Amsterdam
Onder begeleiding van een gids maken we een rustige wandeling door het oudste gedeelte van Amsterdam.
We ontdekken onder andere de Oudezijds Voorburgwal, de Oude Kerk, de Nieuwmarkt, de Waag en enkele van de oudste grachten en straatjes van de stad.
De gids vertelt over het ontstaan van Amsterdam, de haven, de handel en het dagelijkse leven in de stad tijdens de Gouden Eeuw.
Vrije lunch in het centrum.
Namiddag: Museum Ons' Lieve Heer op Solder
We bezoeken Museum Ons' Lieve Heer op Solder, één van de meest bijzondere musea van Amsterdam.
Achter de historische gevels van enkele 17de-eeuwse grachtenhuizen bevindt zich een volledig verborgen katholieke kerk. In de 17de eeuw mochten katholieken in Amsterdam hun geloof niet openlijk uitoefenen. Daarom werd op de bovenste verdiepingen van de huizen een kerk gebouwd.
Tijdens het bezoek ontdekken we de historische woonvertrekken, trappen, keukens en uiteindelijk de prachtig bewaarde schuilkerk, die plaats bood aan enkele honderden gelovigen.
Het museum is daardoor niet alleen interessant vanwege de kerk, maar geeft ook een bijzonder beeld van het leven in een Amsterdams grachtenhuis in de 17de eeuw.
Na het bezoek verzamelen we bij de autocar en beginnen we aan de terugreis naar Laakdal.
Ook Interessant

2026-12-09 The Leonard Cohen Tribute Band
De prachtige nummers van Leonard Cohen opnieuw tot leven gebracht!

Concert Melodieën voor Miljoenen - 'Burenbezoek: Wenen en Berlijn'
Stilaan het vlaggenschip binnen onze klassieke programmatie: Melodieën voor Miljoenen! Neos 'huisorkest' Frascati Symphonic zal ons in 2026 opnieuw verwennen met een wervelend operetteconcert in de prachtige Koningin Elisabethzaal. Een ideaal sintcadeau voor jou en je Neos-leden! INSCHRIJVINGEN LOPEN TOT UITERLIJK 02 OKTOBER 2026 OF ZOLANG DE VOORRAAD STREKT.

Workshop Mocktails & Cocktails maken
🍹 Shake, proef en geniet! 🍸 Zin in een gezellige en leerrijke middag? Dan nodigt Neos Laakdal je graag uit voor een unieke workshop bij KokThai.

