Ouderen geloven in vaccins, maar weten niet welke ze nodig hebben
95 % procent van de ouderen gelooft sterk in het nut van vaccinatie, 89 % vindt ze veilig en 74% beschouwt vaccinatie als de beste manier om zichzelf en anderen te beschermen.
De senioren blijken wel minder op de hoogte van belangrijke vaccinaties zoals tegen RSV (59%) en gordelroos (32%). Dat blijkt uit een bevraging bij 356 Neos-leden. Daarom bepleit onze organisatie een aangepaste vaccinatiestrategie voor ouderen.
Samen zorgen we ervoor dat vaccinatie op latere leeftijd geen uitzondering blijft, maar een vanzelfsprekende keuze voor gezondheid, autonomie en levenskwaliteit.
“Vaccins houden niet alleen ouderen uit het ziekenhuis. Ze zorgen voor een betere levenskwaliteit en meer autonomie.”
Prof. Dr. Pierre Van Damme (Universiteit Antwerpen)

Daguitstap Charleroi 4 juni 2026
Persbericht verschenen in de NIEUWSKRANT Pajottenland over onze daguitstap naar Charleroi

Resultaten bevraging euthanasiewet bij dementie & wilsonbekwaamheid
Onze recente ledenbevraging over euthanasie bij dementie toont een duidelijk signaal. Een overweldigende meerderheid vindt dat de huidige euthanasiewetgeving moet worden uitgebreid voor wilsonbekwame personen op basis van een voorafgaande wilsverklaring. We hopen hiermee verandering teweeg te brengen die rekening houdt met onze wensen en verwachtingen.

Donderdag 9 juli: Vlaanderen Feest!
Op donderdag 9 juli 2026 bundelen Pajottegem, Lennik en Roosdaal opnieuw de krachten voor Vlaanderen Feest! Deze feestelijke samenwerking tussen de drie gemeenten strijkt dit jaar neer in Pajottegem, meer bepaald in de tuin van het prachtige Dominicanessenklooster in Herne. Het belooft een warme, feestelijke en gezinsvriendelijke editie te worden.
