Lezing: Het beste moet nog komen
Guido Cuyvers is doctor in de criminologie en studeerde ook Familiale en Seksuologische Wetenschappen en Filosofie aan de KU Leuven. Zijn professionele loopbaan speelde zich af aan de Katholieke Hogeschool Kempen (nu Thomas More) te Geel.
Na zijn loopbaan in het hoger onderwijs blijft hij geëngageerd in het middenveld, in het onderzoek naar de positie van ouderen in de samenleving en is hij actief betrokken bij ouderenbeleid als lid van de Vlaamse Ouderenraad en bij AGE Europe als afgevaardigde van België in de Administrative Council.
Neos Leopoldsburg
Contactgegevens
Ook Interessant

25.04.2026 Dansvoorstelling 'Amadeus - A Requiem of Love'
Het wereldberoemde dansgezelschap Szeged Contemporary Dance Company (SCDC) wist Neos de voorbije jaren al te verbluffen met dansvoorstellingen 'Carmina Burana' en 'The Nutcracker'. Hun gloednieuwe productie 'Amadeus' belooft wederom modern ballet van het hoogste niveau! Sprankelend, hedendaags en betoverend.

Zien we het spook van de oorlog opnieuw opduiken?
Momenteel worden de Europeanen opnieuw geconfronteerd met een wrede oorlog. Tachtig jaar geleden was dit eveneens bij ons het geval. Bernard legt zich toe op een klein stukje van deze wrede Tweede Wereldoorlog: de gevechten aan de Leie die van 23 tot 28 mei woedden rond Kortrijk. Dit is een stukje weggemoffelde geschiedenis uit het verhaal van Vlaanderen. Bernard probeert dit te verklaren en zoekt ook naar gelijkenissen tussen vandaag (met een dreigende oorlog) en de meidagen van 1940. Hij doet dit aan de hand van een spreekbeurt geïllustreerd met tijdsdocumenten en fotomateriaal.

3-daagse uitstap Opaalkust
Op algemene aanvraag organiseren we nogmaals een driedaagse uitstap, deze maal naar de Opaalkust. We logeren in een elegant kasteelhotel uit 1766, dat de authentieke charme van een familiechateau van weleer biedt. Het interieur is zowel stijlvol als gezellig.

