Het journaal maken in tijden van Fake News

Praktische gegevens
In zijn lezing legt hij haarfijn uit hoe men het Journaal maakt in tijden van Fake News. En hoeveel mensen er nodig zijn om dagelijks het Journaal te maken. Je verneemt ook welke bronnen ze gebruiken: telexen, sociale media,…Tijs Mauroo toont je nieuwsberichten op het moment dat ze op de redactie toekomen en laat zien hoe de enorme massa binnenstromend nieuws nagetrokken wordt om valse berichten te vermijden. De voordracht wordt geïllustreerd met beelden van het werk achter de schermen. Je ziet hoe een nieuwsitem in de praktijk tot stand komt, en je kijkt naar de opbouw van het Journaal van 19 u die dag.
Neos Leuven
Contactgegevens
Ook Interessant

Openluchtspektakel Festivaria: Jekyll & Hyde
Hét openluchtspektakel aan het water, het Donkmeer in Berlare, brengt deze zomer een meeslepende musical over de tweestrijd tussen goed en kwaad, liefde en haat: Jekyll & Hyde. Exclusieve Neos-voorstelling op donderdag 27 augustus 2026. Inschrijven zou alvast geen tweestrijd mogen zijn: mooie Neos-korting, topcast (sht, nog even geheim), tijdloze muziek door live orkest, én spektakel gegarandeerd!

Wandeling te Zichem
Neos Scherpenheuvel-Zichem organiseert in samenwerking met Neos Vlaams-Brabant een provinciale wandeling. Er is de keuze tussen twee wandelingen. De eerste wandeling (5,5 km) laat de wandelaar eerst even kort kennismaken met de natuur van de Demerbroeken en wandelt dan met de Witte langs de historische gebouwen van Zichem centrum, waarvan de Maagdentoren het bekendst is. De langere wandeling (ca. 10,5 km) is een natuurwandeling door de Demerbroeken en gaat langs vijvers, door open vlaktes en bossen en over vlonderpaden. Inschrijven is steeds via uw eigen clubwebsite.

In de schaduw van Toon Hermans
In de schaduw van Toon Hermans is een eervolle warmhartige Vlaamse hommage aan de grootste Nederlandse cabaretier, volkspoëet en filosoof van de levensblijheid., geïnitieerd door zijn voormalig manager Herman Van Hove. Samen met zangeres Lissa Meyvis.
