Wandeling door Aarschot

Neos Aarschot nodigt, in samenwerking met het provinciaal bestuur Neos Vlaams-Brabant, alle Neosleden uit voor een wandeling in Aarschot, de stad van de kasseistampers. Na een heerlijk welkom met een tas koffie of thee en cake in de Gasthuiskapel, vertrekken we in groepjes en dompelen de ervaren stadsgidsen ons onder in de rijke geschiedenis van de stad, de legenden, de gebouwen, en de omgeving. De stad Aarschot ontwikkelde zich langs de oevers van de Demer, die zijn bedding vond tussen twee heuvelruggen van diestiaanse ijzerzandsteen, en die het glooiende Hageland scheidt van de vlakkere Zuiderkempen. Het oude stadsgedeelte getuigt nog altijd zowel van het rijke handelscentrum met historische gebouwen en markten, als van de middeleeuwse pest en het oorlogsverleden. 's Hertogenmolens, nu prachtig gerestaureerd, waren in vroegere tijden de grootste riviermolens van Europa. Het Begijnhof van Aarschot genoot vanaf de 19de eeuw wijdse faam omwille van de baanbrekende zorg voor oudere mensen. Even buiten het stadscentrum leiden 98 treden ons naar de historische Orleanstoren (of Aurelianustoren?), die op de zuidelijke heuvelrug 52 m boven de stad uitrijst. We wandelen over de heuvelkam langs de Molenberg, en dalen voor Bergvijver af naar Schoonhoven. Hier worden de zwemvijvers van Aarschot omgetoverd tot een eigentijds water recreatiepark. In taverne Schoonhof is er mogelijkheid tot plaspauze en bieden we een drankje aan. Langs de Demer wandelen we terug naar Aarschot, waar we ons in de Gasthuiskapel tegoed doen aan belegde broodjes en een ruime keuze aan taart, met koffie of thee. Uiteraard is ook een gans assortiment aan andere dranken te verkrijgen (tegen meerprijs), en waarom eens niet een echte Aarschotse Bruine proeven!. Startplaats: Gasthuiskapel, Gasthuisstraat 20, Aarschot Afstand: 7 km en 98 treden
Sport- en bewegingsactiviteiten

Praktische gegevens

Gasthuiskapel Gasthuisstraat 20 Aarschot
20-03-25
Ontvangst 13:00
Aanvang 16:00
Voor Neos leden van de eigen afdeling
Aantal plaatsen resterend: -2
wandeling aarschot: 15,00 euro voor leden

Neos Aarschot nodigt, in samenwerking met het provinciaal bestuur Neos Vlaams-Brabant, alle Neosleden uit voor een wandeling in Aarschot, de stad van de kasseistampers.

Na een heerlijk welkom met een tas koffie of thee en cake in de Gasthuiskapel, vertrekken we in groepjes en dompelen de ervaren stadsgidsen ons onder in de rijke geschiedenis van de stad, de legenden, de gebouwen, en de omgeving.

 

De stad Aarschot ontwikkelde zich langs de oevers van de Demer, die zijn bedding vond tussen twee heuvelruggen van diestiaanse ijzerzandsteen, en die het glooiende Hageland scheidt van de vlakkere Zuiderkempen.

 

Het oude stadsgedeelte getuigt nog altijd zowel van het rijke handelscentrum met historische gebouwen en markten, als van de middeleeuwse pest en het oorlogsverleden.

 's Hertogenmolens, nu prachtig gerestaureerd, waren in vroegere tijden de grootste riviermolens van Europa. Het Begijnhof van Aarschot genoot vanaf de 19de eeuw wijdse faam omwille van de baanbrekende zorg voor oudere mensen.

 

 

Even buiten het stadscentrum leiden 98 treden ons naar de historische Orleanstoren (of Aurelianustoren?), die op de zuidelijke heuvelrug 52 m

 

 

 

 

 

Afstand: 7 km en 98 treden