Fort Breendonk en Brouwerij Moortgat
Praktische gegevens
o Breendonk
Het Fort van Breendonk is één van de best bewaarde nazikampen in Europa. Via een uitgebreid parcours maken we kennis met het dagelijkse leven van de gevangenen en hun Duitse en Vlaamse bewakers. We lopen door de ruimtes waar de historische feiten zich afspeelden: de zogenaamde tunnel, de slaapkamers, de isoleercellen, de houten barakken, de werf, de douchezaal en latrines, de folterkamer, de executieplaats … De volledige site ademt de verschrikking die de gevangenen onder Duits bewind hebben ondergaan. Een bezoek aan Breendonk blijft je echt wel bij.
o ’s Middags eten we in restaurant ‘Skaldu’ te Bornem.
We genieten er van een 3-gangenmenu met koffie (dranken niet inbegrepen).
Voor het hoofdgerecht is er de keuze tussen rosbief of een vispannetje. Maak je keuze bekend bij de inschrijving.
o Brouwerij Moortgat – Duvel
Wat maakt Duvel zo bijzonder? Dit gaan we ontdekken in het hart van de brouwerij. Tijdens de rondleiding neemt de gids ons mee tussen de brouwketels en komen we te weten hoe zorgvuldig geselecteerde ingrediënten, geduld en generaties aan vakmanschap zorgen voor die ene, unieke Duvel. We volgen het volledige brouwproces van dichtbij — van grondstof tot bottellijn en zien wat precisie het verschil maakt, waar traditie en innovatie elkaar versterken. Elk detail telt. Al generaties lang. Een bezoek aan de brouwerij sluiten we af zoals het hoort: met een tasting.
Ook Interessant

In de schaduw van Toon Hermans in Ternat
In de schaduw van Toon Hermans is een eervolle warmhartige Vlaamse hommage aan de grootste Nederlandse cabaretier, volkspoëet en filosoof van de levensblijheid., geïnitieerd door zijn voormalig manager Herman Van Hove. Samen met zangeres Lissa Meyvis.

Concert Melodieën voor Miljoenen - 'Burenbezoek: Wenen en Berlijn'
Stilaan het vlaggenschip binnen onze klassieke programmatie: Melodieën voor Miljoenen! Neos 'huisorkest' Frascati Symphonic zal ons in 2026 opnieuw verwennen met een wervelend operetteconcert in de prachtige Koningin Elisabethzaal. Een ideaal sintcadeau voor jou en je Neos-leden!

War on Drugs - Kristian Vanderwaeren
Lezing over de strijd tegen de grootschalige drugshandel.
