Lezing Patrick Loobuyck: Geloof en wetenschap
Klopt het dat wie wetenschap ernstig neemt moet besluiten tot atheïsme?
Of kunnen wetenschap en geloof niet in elkaars vaarwater komen en zijn het twee verschillende brillen om naar dezelfde werkelijkheid te kijken?
Patrick Loobuyck bespreekt kritisch de verschillende posities die in het Geloof & Wetenschap debat worden ingenomen en geeft aan wat geloven niet en wel nog kan betekenen als we de wetenschap ernstig nemen.
Patrick Loobuyck (Brugge, 1974) studeerde godsdienstwetenschappen aan de KU Leuven en moraalwetenschappen aan de UGent.
Hij is als gewoon hoogleraar levensbeschouwing en politieke filosofie verbonden aan het Centrum Pieter Gillis van de Universiteit Antwerpen en gastprofessor aan de UGent. Hij is auteur van meerdere boeken. Als moraalfilosoof is hij een gewaardeerde stem in het publieke debat, in de krant en op radio en televisie.
Inschrijven kan enkel door betaling van 12 euro per persoon (18 euro voor niet-leden) op de bankrekening nummer:
BE24 1030 4627 5738 van Neos Lochristi met de vermelding "geloof"
Neos Lochristi
Contactgegevens
Ook Interessant

Voorstelling The Leonard Cohen Tribute Band
Neos Oost-Vlaanderen nodigt jullie uit voor een uniek muzikaal en poëtisch programma!

Busuitstap Oosterweel cruise en bezoek aan KMSKA (Volzet, 2e datum: donderdag 27 november 2025)
Opgelet: er is een tweede datum voorzien op donderdag 27 november 2025. Boottocht naar de werken aan de Oosterweelverbinding en een bezoek aan het KMSKA. Vertrek om 8u00 aan de Parking van het Sportcomplex Bosdreef (voetbalplein), Bosdreef 57 te Lochristi.

21.02.2026 Grüsse aus Wien_concert
Dit Weense concert van de Internationale Robert Stolz Club, vormt een echte succesformule die ondertussen een vaste waarde op het Neos-programma vormt. Tópklasse. Wees welgekomen op zaterdag 21 februari 2026 in de comfortabele zetels van deSingel!