Busuitstap naar de Abdij van Park in Leuven en Wijndomein Haksberg in Tielt-Winge

Vertrek om 07u45 aan de parking van de gemeentelijke bibliotheek, Koning Boudwijnlaan 6 te Lochristi.
Culturele daguitstappen

Praktische gegevens

Leuven en Tielt-Winge
28-06-25
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 0
Op voorhand inschrijven verplicht

In de vroege voormiddag vertrekken we naar Leuven voor een bezoek aan de Abdij van Park. Deze abdijsite uit de 12de eeuw is een van de best bewaarde in West-Europa. Bij aankomst wandelen we door de poorten van de toegangsdreef naar het voorplein.

 Het kloostercomplex van Abdij van Park was eeuwenlang exclusief terrein voor de paters. Maar nu niet meer! Treed in de voetsporen van de Norbertijnen en volg onze gids door de pas gerestaureerde historische ruimtes. Stap voor stap ontdekt u de sporen van de lange abdijgeschiedenis. De pronkstukken zijn de refter en bibliotheek met hun 17de-eeuwse stuccoplafonds, de pandgang met 20 virtuoze glas-in-loodpanelen, de abtswoning uit de 18de eeuw en de abdijkerk.

Doorheen het parcours leert u meer over de abdij en de voormalige bewoners. Hoe leefden de norbertijnen? En wat deed een abt? De topstukken van de abdijcollectie nemen u mee op sleeptouw in het verhaal.

Nadien is er nog wat vrije tijd om het kerkhof en/of de hoevewinkel te bezoeken. Op het kerkhof liggen heel wat bekende personen begraven.

 

Na dit intensief bezoek begeven we ons naar de Brasserie Waaiberg voor onze lunch:

                 Dagsoep

                 Pastabuffet:   - Lasagne met witte vis en spinazie

          -  Spirelli met spekjes en witloof-passendalerkaassaus

          - Penne met kipreepjes en appel-curry saus

                 Crème brûlée

                 Koffie

                 2 consumpties inbegrepen (wijn, bier of frisdrank) – Karaffen water op tafel

 

We vervolgen onze dag en rijden naar het Wijndomein Haksberg in Tielt-Winge in het Hageland.

In 2003 werden de eerste wijngaarden aangeplant. Met zijn 20 000 wijnranken was Wijnkasteel Haksberg op dat moment het op één na grootste wijndomein van het land. Beneden aan de heuvel werd het oude dienstgebouw ingericht als taverne. Maar in 2006 viel het doek over het toenmalige Wijnkasteel Haksberg.

Sinds september 2012, na toen zeven jaar leegstand, staat Haksberg opnieuw op de kaart. De terreinen werden gesaneerd en gedraineerd, de wijnkelder ingericht en de verwaarloosde wijngaarden opnieuw aangeplant met Pinot Noir en Auxerrois, en in 2016 met de resistente rassen Souvignier Gris en Muscaris. Alleen Dornfelder en een klein perceel Chardonnay kon gered worden. Wijnbouw gebeurt op Haksberg met grote zorg voor de ranken en de omringende natuur, en voor de beste kwaliteit: met zijn wijnen behaalde het nieuwe Haksberg al heel wat medailles.

Tijdens onze rondleiding maken we een mooie wandeling over het domein en ontdekken we de geschiedenis van de wijnbouw op Haksberg. De gids vertelt ons alles over het werk in de wijngaard en het verzorgen van de wijnstokken. We bezoeken de vinificatieruimte en leren over de pluk, verwerking en wijn maken.

We proeven een drietal wijntjes alvorens de terugrit naar Lochristi aan te vatten.

Opmerkingen:

  • de prijs is inclusief busvervoer en fooi van de chauffeur, alle inkomgelden en vergoedingen voor gidsen, lunch met drank en koffie, wijndegustatie
  • leden hebben altijd voorrang op niet-leden

Programma:

07:45 Vertrek aan de parking gemeentelijke bibliotheek, Koning Boudewijnlaan 6, Lochristi
10:00 Bezoek Abdij van Park
11:30 Vrije tijd om kerkhof en/of hoevewinkel te bezoeken
13:00 Middagmaal
16:30 Wijndomein Haksberg
18:30 Terugrit

Neos Lochristi