ZELFREDZAAMHEID door bewegingslessen volgens de principes van Koen DE WEERDT - 2de les van 2026

Dankzij het enthousiasme van de aanwezige leden en hun talrijke positieve reacties over zowel de eerste uitprobeerles als de trainer, werd beslist om 3 vervolglessen "Krachttraining" vast te leggen. De eerste les in 2026 vond plaats op woe 14 januari. Er waren 15 deelnemers. Allen waren zeer tevreden over de 1 uur durende oefeningen. Volgende keer zullen we carpooling organiseren; gelieve u kenbaar te maken als je ervan gebruik wenst te maken. Aansluiten of afwezig zijn kan altijd. Elke les staat op zich.
Sport- en bewegingsactiviteiten

Praktische gegevens

Gemeenschapscentrum Gerard Walschap Sint-Jozefstraat 44 in Londerzeel Sint-Jozef
11-02-26
Aanvang 14:00
Einduur 15:15
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 40
Aleen te betalen bij aankomst: 5,00 euro voor leden
Aleen te betalen bij aankomst: 10,00 euro voor niet leden

Na de zeer interessante lezing “Krachtig ouder worden” van Koen DE WEERDT op 2 oktober vorig jaar, pasten we zijn ideeën toe in een eerst praktijkles.

Deze eerste les vond plaats in het Gildenhuis op 5 november ll.

De trainer was Friedel VAN PEER, zoon van Renilde PAS en Bernard, diploma Lichamelijke Opvoeding en Kine maar vooral al meer dan 20 jaar actief als trainer in zijn eigen fitnesszaal waar hij zich onder meer toelegt op revalidatie-oefeningen na ongeval of ziekte. 

Na de eerste les bezorgde Friedel ons een schema van de gegeven oefeningen en dat werd door iedereen zeer sterk gewaardeerd.  

Dankzij het enthousiasme van de aanwezige leden en hun talrijke positieve reacties over zowel de les als de trainer, werd beslist om 3 vervolglessen "Krachttraining" vast te leggen.

En dit is het schema:

  • steeds op de tweede woensdag van de maand om 14.00 uur.   
  • de data zijn 14/01 (reeds voorbij), 11/02 en 11/03
  • Belangrijke: om de lessen betaalbaar te houden hebben we gekozen voor de grote zaal van het Gemeenschapscentrum Gerard Walschap te Sint-Jozef, Sint-Jozefstraat 44.
  • Breng mee indien mogelijk: een matje(geen dekentje want dat schuift op een gladde vloer) en een kleine kneedbare (niet te harde) bal, die goed in de hand, ligt om in te knijpen.
  • de prijs voor leden houden we op € 5 en voor niet-leden € 10.

We willen benadrukken dat de lessen vooral in het teken staan van ZELFREDZAAMHEID; de gegeven oefeningen kwamen er op vraag van de deelnemers aan de eerste les. 

  • hoe kan ik vermijden dat ik val en welke spieren moeten daarvoor getraind worden 
  • indien ik toch gevallen ben, wat is dan de eenvoudigste manier om weer recht te staan zonder bijkomende pijn
  • kracht in de handen is nuttig om flessen met draaidop te openen en om(en dat hebben we gevoeld tijdens de eindejaarsfeesten) die vervelende champagnekurk los te krijgen

Nog belangrijk om te weten: 

  • deelname is voor iedereen vrij; er is geen verplichting om alle lessen te volgen
  • de regeling geldt voor de maanden januari, februari en maart
  • wat nadien komt, hangt af van het aantal deelnemers, van hun enthousiasme en van de reacties 
  • vraag gerust aan de trainer naar nieuwe oefeningen die je zelf belangrijk vindt om beter zelfredzaam te worden, om langer zelfstandig te blijven
  • het blijft de bedoeling om thuis op eigen ritme verder te oefenen vooral om aan kracht te winnen en om snel beterschap te voelen

Inschrijven vooraf is niet nodig.

NEOS LONDERZEEL

Ook Interessant

ABRUZZO In ITALIË
Reis

GROEPSREIS naar ABRUZZO, het groene hart van Italië (26 mei tem 2 juni 2026) is met 34 deelnemers VOLZET

8-daagse groepsreis naar ABRUZZO (per vliegtuig naar Rome) met gezamenlijk vertrek per luxeautocar vanuit Londerzeel. ---------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------- >> We zijn VOLZET met 34 deelnemers.

Autocardaguitstap Naar Vladslo En Ieper
Culturele daguitstappen

Autocardaguitstap naar VLADSLO en IEPER op dinsdag 19 mei 2026

Vanuit Londerzeel rijden we met de autocar en gids naar Vladslo voor een bezoek aan de Duitse Militaire Begraafplaats. Na de lunch in Diksmuide rijden we door naar Ieper om het ‘In Flanders Fieldsmuseum’ te bezoeken met een audiogids. Na dit bezoek zal onze gids ons op een stadswandeling nemen doorheen Ieper. Na deze stadswandeling + korte vrije tijd en broodmaaltijd gaan we naar de Menenpoort om de Lastpost bij te wonen.

ZELFREDZAAMHEID
Sport- en bewegingsactiviteiten

Zes nieuwe lessen zelfredzaamheid, nu in het Gildenhuis te Londerzeel

Het aantal deelnemers aan de eerste 4 lessen zit in stijgende lijn en het enthousiasme om hiermee verder te gaan groeit nog steeds. Daarom werd beslist om de volgende 3 maanden 6 vervolglessen "Krachttraining" te voorzien, nu in de grote zaal van het Gildenhuis te Londerzeel.