Lezing: "LEVEN ALS EEN VROUW IN AFGHANISTAN" door Mariyam SAFI

Praktische gegevens
In augustus 2021 nam de taliban de macht weer over in Kaboel. Mensenrechten worden er sindsdien dagelijks geschonden, en vooral vrouwen zijn de dupe van het extremistische regime. Mariyam SAFI leefde tot haar dertiende onder het eerste talibanbewind. In deze lezing reflecteert ze over het dagelijkse leven in Kaboel vanuit de invalshoek van een vrouw die aan het regime kon ontsnappen. Ze neemt ons mee naar de straten van de Afghaanse hoofdstad en bespreekt hoe thema’s als diversiteit, vrouwenrechten en klimaatverandering allesbehalve vanzelfsprekend zijn.
Mariyam SAFI groeide op in Afghanistan en vluchtte als kind met haar ouders naar België. Ze is advocate en geeft lezingen over (het gebrek aan) vrouwenrechten in haar moederland. ‘Dochter van de bergen’ is haar debuutroman. Haar verhalen, prachtig geschreven met een poëtische inslag, staan bol van de liefde en eenzaamheid die haar familie al generaties lang met zich meedraagt.
-----------------
PLAATSEN RESERVEREN IS NIET VOORZIEN.
We organiseren standaard 120 zitplaatsen.
- - - - -
LEDEN van club LONDERZEEL: gratis
NIET-LEDEN: betalen 10 € aan de kassa bij de inkom,
maar als ze nadien lid worden krijgen ze die 10 € terugbetaald.
NEOS LONDERZEEL
Contactgegevens
Ook Interessant

In de schaduw van Toon Hermans
n de schaduw van Toon Hermans is een eervolle warmhartige Vlaamse hommage aan de grootste Nederlandse cabaretier, volkspoëet en filosoof van de levensblijheid, geïnitieerd door zijn voormalig manager Herman Van Hove. Samen met zangeres Lissa Meyvis (die reeds 2 cd's uitbracht met liedjes van Toon). Interesse? Hou deze datum dan vrij. Meer info volgt. Inschrijven kan zodra de rode knop zichtbaar wordt op deze pagina. Inschrijven doe je dan, bij voorkeur via die rode knop op onze websitepagina of op de oudere manier, via rechtstreekse overschrijving op de KBC-rekening van onze club. Alleen bij inschrijving via de rode knop krijg je direct een bevestiging per e-mail dat je correct ingeschreven bent.

Zes nieuwe lessen zelfredzaamheid, nu in het Gildenhuis te Londerzeel
Het aantal deelnemers aan de eerste 4 lessen zit in stijgende lijn en het enthousiasme om hiermee verder te gaan groeit nog steeds. Daarom werd beslist om de volgende 3 maanden 6 vervolglessen "Krachttraining" te voorzien, nu in de grote zaal van het Gildenhuis te Londerzeel.

Autocardaguitstap naar GENK op donderdag 18 juni
Pas op 7 mei kregen we van Reizen LAUWERS de volledige beschrijving van het voorziene programma met alle details. Zie hiervoor verderop. (NEGEN HAPPIGE LEDEN schreven zich reeds eerder in - overigens volledig probleemloos, snel en efficiënt met de 'RODE' knop' en betaalden online 96 €. Wanneer deze vroege inschrijvers tijdens de daguitstap een geldige Museumpas meebrengen, krijgen ze gezwind 12 € terugbetaald.)
