De Avond van de Filmmuziek 2026

Zaterdag 9 mei verandert de AFAS Dome in de grootste bioscoop van het land, waar de meest icornische filmmuziek tot leven komt. Laat je meevoeren door bekende soundtracks, live gebracht door het Antwerp Philharmonic Orchestra en getalenteerde solisten, met de filmbeelden als adembenemend decor. Dé concertbelevenis in teken van memorabele filmmuziek!
Culturele evenementen

Praktische gegevens

AFAS Dome, Schijnpoortweg 119, Antwerpen
09-05-26
Aanvang 20:30
Einduur 23:00
Voor alle Neos leden
Aantal plaatsen resterend: 0
Neos-ticket: 63,00 euro voor leden
Neos-ticket met georganiseerd busvervoer: 88,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht
Inschrijven vanaf 01-12-25
Inschrijven tot 06-03-26

Zaterdag 9 mei verandert de AFAS Dome in de grootste bioscoop van het land, waar de meest icornische filmmuziek tot leven komt. Laat je meevoeren door bekende soundtracks, live gebracht door het Antwerp Philharmonic Orchestra en getalenteerde solisten, met de filmbeelden als adembenemend decor. Dé concertbelevenis in teken van memorabele filmmuziek!

Laat je bij 'De Avond van de Filmmuziek' meevoeren door meesterwerken uit bekende films, live uitgevoerd door het Antwerp Philharmonic Orchestra, onder leiding van de getalenteerde Braziliaanse dirigente Alexandra Arrieche. 

Exclusieve filmbeelden zullen tijdens de show op een groot scherm worden vertoond. Met de ondersteuning van een symfonisch live orkest, solisten en enkele special guests belooft dit een ongekende ervaring te worden.
Zo zijn vele soundtracks immers even legendarisch geworden als de films zelf. Het visuele spektakel van de begeleidende beelden wordt versterkt door de adembenemende muziek. Een meeslepende avond gegarandeerd!

'De Avond van de Filmmuziek' vond voor het eerst plaats in het Koninklijk Concertgebouw in Amsterdam. Op enkele jaren tijd groeide dit muziekgala uit tot het grootste muziekevenement in dit genre in Nederland, met jaarlijks voorstellingen in de Ziggo Dome. In 2025 trok dit unieke concerpt voor het eerst succesvol naar België. En in 2026 wil Neos dit niet missen, jij toch ook niet?

Klik hier om de algemene FLYER te bekijken

Handig om weten

Inschrijven kan uiterlijk t.e.m. vrijdag 6 maart 2026 of tot zolang de voorraad strekt.
De busroutes worden opgemaakt nadat inschrijvingen zijn afgesloten. Een drietal weken voor aanvang van het evenement (= midden april) ontvangt het clubbestuur de busroute, inclusief alle praktische info, in de mailbox
Ja. Je toegangsticket voor de AFAS Dome is namelijk een combiticket. Het verleent je niet alleen toegang tot de zaal, het geldt ook als vervoersbewijs op de metro's, trams en bussen van De Lijn in de provincie Antwerpen.

Ook Interessant

Schermafbeelding 2026 09 03 183247
Culturele daguitstappen

Bezoek Europees Parlement VOLZET

Een kijkje achter de schermen van Europa! Hoe worden de beslissingen genomen die ook óns dagelijks leven beïnvloeden? Wie zetelt er in het Europees Parlement en wat gebeurt er achter de deuren van dit indrukwekkende gebouw? Ga met ons mee voor een boeiend bezoek aan het Europees Parlement in Brussel. Een unieke kans om Europa van dichtbij te ontdekken, met interessante weetjes, verrassende verhalen en een blik achter de schermen. Europa lijkt soms ver weg… maar tijdens dit bezoek komt het verrassend dichtbij!

Foto Horen
Lezingen

Samen goed horen.

Horen met beide oren is belangrijk om spraak beter te begrijpen in lawaai, geluiden te lokaliseren en het hoofdschaduweffect te vermijden. Met de leeftijd komt er soms ruis op het gehoor. Hoe pakken we dit aan. Dit horen we allemaal tijdens de lezing door een specialist van Hoorcentrum Aerts. Prijs voor leden en niet-leden: €10, inclusief 1 consumptie. Ter plaatse te betalen, graag gepast geld!

Abc42d73 Dac0 4Bed B512 91F9d1e63883
Culturele daguitstappen

Daguitstap ITG en KMSKA

Wij bezoeken in de voormiddag het Instituut voor Tropische Geneeskunde. Het ITG was eerst een opleidingsinstituut en een ziekenhuis voor Tropische ziekten. Vandaag zijn zij een vaste internationale waarde op dit vlak. In de namiddag de tentoonstelling Philip Aguirre. Hij gelooft in de universele kracht van kunst. Zoeken naar schoonheid is voor hem een levensbehoefte. Even noodzakelijk als water en brood. Of je doet de keuze voor de Queer tour: tijdens deze tour doorkruis je samen met een gids én een roze bril de vaste museumcollectie.