Lezing - Koen De Weerdt
Koen De Weerdt studeerde lichamelijke opvoeding en heeft jarenlange ervaring als zelfstandig kinesitherapeut en praktijkassistent bij de vakgroep Revalidatiewetenschappen aan de Universiteit Gent. Hij specialiseerde zich in het revalideren en activeren van ouderen en ontwikkelde praktijkgerichte methodes die hij vandaag deelt via opleidingen, lezingen en beweeglessen gericht op vitaal ouder worden.
Kracht en evenwichtsoefeningen als sleutel voor een fit en zelfstandig leven. We weten allemaal dat beweging belangrijk is, maar wist je dat kracht- en evenwichtsoefeningen de sleutel zijn tot een fitte oude dag? Meer nog: de WHO raadt ouderen aan om deze oefeningen minstens twee keer per week te doen.
Deze lezing focust op: de beweegrichtlijn voor ouderen:
• wat is gezondheid? wat is de impact van bewegen op gezond ?
• wat is, en hoe voelt, houdingscontrole?
• wat is en hoe oefen en test je evenwicht?
• licht, matig, hoog intensief bewegen
• uithouding opbouwen, hoe doe je dat?
• kracht opbouwen: hoe doe je dat en hoe test je kracht?
Dit is een lezing met theorie, ervaringsopdrachten en oefenmomenten.
Neos Meise
Contactgegevens
Ook Interessant

Bezoek Europees Parlement VOLZET
Een kijkje achter de schermen van Europa! Hoe worden de beslissingen genomen die ook óns dagelijks leven beïnvloeden? Wie zetelt er in het Europees Parlement en wat gebeurt er achter de deuren van dit indrukwekkende gebouw? Ga met ons mee voor een boeiend bezoek aan het Europees Parlement in Brussel. Een unieke kans om Europa van dichtbij te ontdekken, met interessante weetjes, verrassende verhalen en een blik achter de schermen. Europa lijkt soms ver weg… maar tijdens dit bezoek komt het verrassend dichtbij!

Samen goed horen.
Horen met beide oren is belangrijk om spraak beter te begrijpen in lawaai, geluiden te lokaliseren en het hoofdschaduweffect te vermijden. Met de leeftijd komt er soms ruis op het gehoor. Hoe pakken we dit aan. Dit horen we allemaal tijdens de lezing door een specialist van Hoorcentrum Aerts. Prijs voor leden en niet-leden: €10, inclusief 1 consumptie. Ter plaatse te betalen, graag gepast geld!

Daguitstap ITG en KMSKA
Wij bezoeken in de voormiddag het Instituut voor Tropische Geneeskunde. Het ITG was eerst een opleidingsinstituut en een ziekenhuis voor Tropische ziekten. Vandaag zijn zij een vaste internationale waarde op dit vlak. In de namiddag de tentoonstelling Philip Aguirre. Hij gelooft in de universele kracht van kunst. Zoeken naar schoonheid is voor hem een levensbehoefte. Even noodzakelijk als water en brood. Of je doet de keuze voor de Queer tour: tijdens deze tour doorkruis je samen met een gids én een roze bril de vaste museumcollectie.

