15.07.2026 - Neos 4-Daagse - Herenthout - VOC - achter de schermen met gids

We bezoeken het VOC - met gids. We krijgen de kans om in het dierenopvangcentrum van Herenthout een kijkje te nemen achter de schermen met een gids. Plaats van afspraak: Langstraat 29 /1 , Herenthout. Tijdstip: 14:00 uur Maximum 25 personen Prijs: 10 euro pp Duur 1 uur – 1:30 uur Afstand: verwaarloosbaar Vervoer: fiets of er zelf geraken Afspraakmoment fietsers 13:15 uur (zwembad Nijlen) Fietsafstand: 10 km / 45 min (heen) Aandachtspunt: honden niet toegelaten: om de rust van de aanwezige dieren te waarborgen.
Culturele evenementen

Praktische gegevens

Langstraat 29 / 1, Herenthout
15-07-26
Aanvang 14:00
Einduur 18:00
Voor Neos leden van de eigen afdeling
Aantal plaatsen resterend: 25
15.07.2026 - Neos 4-Daagse - Herenthout - VOC - achter de schermen: 25,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Inschrijvingen:

Inschrijven en betalen

Bij voorkeur via onze website, zodat alles automatisch en foutloos verloopt.

Digitale problemen?

Geen probleem! Maak het bedrag over naar ons rekeningnummer met een duidelijke vermelding van de naam van de activiteit en de naam van de deelnemer. Stuur daarnaast een e-mail naar ons mailadres, zodat we alles goed kunnen opvolgen en voor jou in orde kunnen maken.

Deadline

1 juli – de inschrijvingen sluiten vroegtijdig zodra de activiteit is volgeboekt.

Niet-leden

Ook jullie zijn van harte welkom als er nog plaatsen vrij zijn! Stuur ons een mailtje om hier duidelijke afspraken over te maken.

We bezoeken het VOC met een gids

 

Anno 1998: Mieke De Wit gaat in op een oproep van Vogelbescherming Vlaanderen en stelt zich kandidaat als vogelasielhouder voor de provincie Antwerpen. Als vrijwilliger in het Natuurhulpcentrum te Opglabbeek leert ze de kneepjes van het vak. Ook thuis in Herenthout begint ze dieren in nood op te vangen.

In 2001 wordt Mieke’s opvangcentrum officieel erkend als bijhuis van het Natuurhulpcentrum te Opglabbeek. De erkenning laat toe om naast haar huis een opvangruimte en enkele buitenkooien te bouwen.

In 2004 wordt de werking van het opvangcentrum in een eigen vzw ondergebracht. ‘VOC Herenthout’ wordt erkend als zelfstandig VOC.

Jaar na jaar neemt het aantal dieren toe. In 2010 bereikt het VOC de kritische drempel van 2000 dieren. Mieke’s bijgebouw is niet voorzien op deze aantallen, noch op alle vrijwilligers die nodig zijn om al deze dieren te verzorgen. Om geen slachtoffers te moeten weigeren ging VOC Herenthout op zoek naar een nieuwe locatie.

 

In 2021 bereiken we de kaap van 5000 dieren per jaar. Om de groeiende toestroom aan te kunnen moet het VOC blijven groeien, uiteraard met respect voor de natuur en de biodiversiteit.

Terrein

Neos Bevel-Kessel-Nijlen