Musical 1830

Inschrijvingen afgesloten. Musicalspektakel 1830 neemt je mee naar een turbulente periode uit onze geschiedenis, waarin moed, opstand en vrijheid centraal staan. Laat je betoveren door een onvergetelijke combinatie van muziek, drama en historische pracht in een adembenemend openluchttheater. Inschrijvingen afgelopen.
Culturele evenementen

Praktische gegevens

Kasteel Wijnendale, Torhout
14-08-25
Aanvang 20:45
Einduur 23:30
Voor alle Neos leden
Aantal plaatsen resterend: 0
Op voorhand inschrijven verplicht

De revolutiegolf die in 1830 door Europa woedt, breidt zich uit als een olievlek tot ze ook ons gebied bereikt. Dit tot groot ongenoegen van de Hollanders die onder leiding van Koning Willem I het gezag hebben over de Belgische gebieden. De Belgen drukken steeds meer hun ontevredenheid over zijn regeerstijl uit, tot op een avond heel Brussel in rep en roer wordt gezet… Sleutelfiguren zoals Frédéric de Merode en Louis de Potter vechten mee voor de vrijheid van het Belgische volk.

Deze historische momenten worden op spectaculaire wijze tot leven gebracht in een openluchtmusical die je midden in de actie plaatst. Je voelt de spanning, de emotie en de overwinning – allemaal tegen de achtergrond van het sfeervolle kasteel van Wijnendale.

Een groots verhaal op een unieke locatie

Dit kasteel, met zijn rijke geschiedenis en schilderachtige omgeving, is de perfecte locatie om het verhaal van de Belgische Revolutie tot leven te brengen. Terwijl de zon ondergaat en de eerste tonen van de muziek weerklinken, word je als toeschouwer meegenomen naar een tijd waarin moed en vastberadenheid het lot van een natie bepaalden.

Neos Nationaal