Meerdaagse reis 'Pays de la Loire - Vallei van de Loire'

De Loire-vallei is een cultureel landschap dat sinds 2000 door UNESCO als werelderfgoed werd geclassificeerd. Het volgt gedeeltelijk de route van de Loire-vallei en strekt zich uit over 280 km, van Sully-sur-Loire in de Loiret to Chalonnes-sur-Loire in Maine-et-Loire. Het omvat historische steden zoals ORLÉANS, BLOIS, AMBOISE, TOURS, CHINON en ANGERS, en doorkruist de departementen Loiret, Loir-et-Cher, Indre-et-Loire en Maine-et-Loire. Het land van de Loire, gekenmerkt door wijngaarden en cultuurgeschiedenis, wacht om ontdekt te worden!
Reis

Praktische gegevens

BRIT Hôtel le Lion d'Or - 10, place Jeanne d'Arc - F-37500 CHINON
01-06-26
Georganiseerd door Philippe MEYER - Neos NINOVE ism CTT
Voor alle Neos leden
Prijs per persoon in dubbel kamer: 1295,00 euro voor leden
Prijs per persoon in single kamer: 1480,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

DAG 1 | Maandag 1 juni NINOVE - ORLÉANS - CHINON

Vertrek vroeg uit NINOVE richting ORLÉANS voor een stadsbezoek met lunch, de kathedraal en Maison de Jeanne d’Arc. Daarna verder naar CHINON voor overnachting.

DAG 2 | Dinsdag 2 juni CHINON – Abdij van FONTEVRAUD

Ontbijt in het hotel. Stadswandeling en bezoek aan het fort van CHINON. Proeverij bij Les Caves Painctes. Na de lunch bezoek aan de abdij van FONTEVRAUD en een wijnhuis. Terug naar CHINON voor diner en overnachting.

DAG 3 | Woensdag 3 juni AMBOISE – CHAUMONT-SUR-LOIRE

Bezoek aan het stadje AMBOISE en Château du Clos Lucé. In de namiddag door naar CHAUMONT-SUR-LOIRE voor het kasteel en de tuinen. Avondmaal en overnachting in Chinon.

DAG 4 | Donderdag 4 juni SAUMUR - MONTSOREAU/TURQUANT

’s Ochtends bezoek aan Cadre Noir bij SAUMUR, gevolgd door een rondleiding door de stad en zijn kasteel. In de namiddag stops in MONTSOREAU en TURQUANT met wandelingen, champignonkwekerij en lokale proeverijen. Terug naar CHINON.

DAG 5 | Vrijdag 5 juni ANGERS

Uitstap naar ANGERS: bezoek aan het kasteel met de Tapisserie de l’Apocalypse, stadswandeling en vrije tijd. ’s Namiddags terug naar CHINON.

DAG 6 | Zaterdag 6 juni CHINON - ORLÉANS - NINOVE

Na uitchecken bezoek aan Parc Floral de la Source bij ORLÉANS met lunch. Terugreis naar NINOVE en einde van de groepsreis.

Meerdere data

1/06/2026 tot en met 6/06/2026

Philippe MEYER - Neos NINOVE ism CTT

Deel deze activiteit:

Wat mag men verwachten...

- Transport met touringcar dag 1 t.e.m. 6 met vertrek vanuit NINOVE, zie dagprogramma ˛ - 5 overnachtingen op basis van halfpension in 3* hotel - Alle maaltijden m.u.v. het ontbijt op dag 1 en het avondmaal op dag 6; dranken aan ta-felzijn niet inbegrepen -Alle in het programma vermelde bezoeken (m.u.v. eventuele optionele excur-sies) - Audioguides (oortjes) - Plaatselijke gidsen waar vermeld - Verblijfsbelasting, baantaksen, parkeergelden - BTW - Bijdrage Garantiefonds - €5 p.p. non refundable dossierkost
- Kathedraal Orléans - Maison Jeanne d’ARC - bezoek met gids - Toeristisch treintje Orléans - Château CHINON - Les Caves Painctes - bezoek met gids - Abdij FONTEVRAUD met gids - Wijnproeving lokaal domein - Le CLOS LUCÉ, bezoek met gids - Château CHAUMONT SUR LOIRE - Le Cadre Noire, voorstelling + bezoek - Château Montoseau met gids - Château Saumur met gids - La Chamlpgnonnière - Les Pommes Tappées met gids en dégustatie - Château d’Angers + Apocalpyse taplijt met gids - Parc Floral de la Source met gids

Ook Interessant

Nieuwjaarsconcert 2026 (2)
Culturele evenementen

Nieuwjaarsconcert 'Classic Juke Box' en Nieuwjaarsdrink

Om het Nieuwe Jaar 2026 in te zetten horen er wensen, bubbels en vooral muziek bij ! De twee vorige jaren maakten we met Neos Ninove ons eigen Ninoofse Nieuwjaarsconcert mee in het Cultuurcentrum De Plomblom. En of dat al twee jaar een voltreffer was ! Dit jaar willen we dat nòg eens over doen. En daarom nodigen we jullie allemaal uit op een ongezien, origineel en heerlijk Nieuwjaarsconcert 'Classic Juke Box' in ons eigen Cultuurcentrum. Ceremoniemeesters van dienst zijn Clara Cleymans en Marcel Vanthilt. Na de voorstelling zijn onze aanwezige Neos Ninove-leden allemaal welkom in de foyer om met ons het glas te heffen op Neos Ninove en op een sprankelend Nieuwjaar 2026 !

Moulin Rouge 4
Reis

Driedaagse Culturele uitstap 'Moulin Rouge' in Utrecht - AFGESLOTEN

Bij onze Noorderburen valt veel te ontdekken. Tijdens de 'Moulin Rouge/Utrecht cultuur driedaagse' die Neos organiseert geniet je van cultuur en schoonheid, met op de tweede dag een bezoek aan de musical 'Moulin Rouge'. Neos Ninove neemt je mee! Samen met reispartner Reizen Lauwers.

Grüsse Dansers
Culturele evenementen

Grüsse aus Wien-concert in De Singel Antwerpen - AFGESLOTEN

Dit Weense concert van de Internationale Robert Stolz Club, vormt een echte succesformule die ondertussen een vaste waarde op het Neos-programma vormt. Tópklasse. We combineren het met een middaglunch vóór het concert. Wees welgekomen op zaterdag 21 februari 2026 in de comfortabele zetels van De Singel !