Bezoek aan Notre Dame à la Rose en aan het Park van het Kasteel van Edingen.

Praktische gegevens
L’Hôpital Notre-Dame à la Rose: een van de oudste ziekenhuizen van Europa! Een majestueus en authentiek architectonisch ensemble herbergt een zeer fraaie collectie medische en farmaceutische objecten. Deze verzamelingen geven ons een nauwkeurig beeld van de behandeling en zorg die door de eeuwen heen aan zieken is verleend. Aanvankelijk was het ziekenhuis een liefdadigheidsinstelling. Voor de nonnen die oorspronkelijk in deze instelling waren gevestigd en aan het bed van de arme zieken zaten, ging de zorg voor de ziel boven de zorg voor het lichaam. De medicalisering van ziekenhuisstructuren en de secularisatie van hun personeel kwam slechts geleidelijk tot uiting. Verder herbergt Notre-Dame à la Rose nu een mooie kunstcollectie en een prachtige botanische tuin waar je kan kennismaken met medicinale planten en hun werking.
Park van Edingen: in de 17eeeuw werd het Park van Edingen als een van de mooiste tuinen van Europa beschouwd en het staat vandaag op de lijst van belangrijk Erfgoed van Wallonië. U ontdekt er een prachtig voorbeeld van landschapsarchitectuur, waarbij zowel met geometrie en perspectief van de ruimtes, bloemsierkunst als watertechniek wordt gespeeld. Het is een unieke ontmoetingsplaats waar geschiedenis, natuur en erfgoed samenkomen in het hart van Henegouwen.
Programma:
| 07:30 | Vertrek Opwijk, Ringlaan ter hoogte GAC II. |
| 09:00 | Ontvangst met koffie. |
| 09:30 | Gegidste rondleiding Hôpital Notre-Dame à la Rose |
| 11:30 | Vrij bezoek kruidentuin. |
| 12:00 | Lunch met dranken inbegrepen. |
| 14:00 | Gegidst bezoek aan het park van Edingen. |
Neos Opwijk
Contactgegevens
Kan ik als niet-lid deelnemen?
Ook Interessant

18.04.2026 Dansvoorstelling 'Amadeus - A Requiem of Love'
Het wereldberoemde dansgezelschap Szeged Contemporary Dance Company (SCDC) wist Neos de voorbije jaren al te verbluffen met dansvoorstellingen 'Carmina Burana' en 'The Nutcracker'. Hun gloednieuwe productie 'Amadeus' belooft wederom modern ballet van het hoogste niveau! Sprankelend, hedendaags en betoverend.

De Avond van de Filmmuziek 2026
Zaterdag 9 mei verandert de AFAS Dome in de grootste bioscoop van het land, waar de meest icornische filmmuziek tot leven komt. Laat je meevoeren door bekende soundtracks, live gebracht door het Antwerp Philharmonic Orchestra en getalenteerde solisten, met de filmbeelden als adembenemend decor. Dé concertbelevenis in teken van memorabele filmmuziek!

Openluchtspektakel Festivaria: Jekyll & Hyde
Hét openluchtspektakel aan het water, het Donkmeer in Berlare, brengt deze zomer een meeslepende musical over de tweestrijd tussen goed en kwaad, liefde en haat: Jekyll & Hyde. Exclusieve Neos-voorstelling op donderdag 27 augustus 2026. Inschrijven zou alvast geen tweestrijd mogen zijn: mooie Neos-korting, topcast (sht, nog even geheim), tijdloze muziek door live orkest, én spektakel gegarandeerd!
