Daguitstap naar Alden Biesen en omgeving

Praktische gegevens
DINSDAG 20 MEI 2025 – DAGUITSTAP NAAR ALDEN BIESEN EN OMGEVING
In de voormiddag krijgen we een gegidste rondleiding op het domein van Alden Biesen. De voormalige Landcommanderij van de Duitse Ridderorde gaat terug tot de 13de eeuw. Het is momenteel een van de grootste erfgoedsites in de Euregio.
Het domein bevat onder meer een waterburcht, een kerk, een oranjerie, een rijschool en een Franse en een Engelse tuin.
Lunch in de Pachtenschuur van Alden Biesen. Deze ruimte was vroeger de grote schuur van de pachter en werd voornamelijk gebruikt voor de stockage van gewassen en materiaal en vormde samen met het Buitenhof het deel waar de pachter zijn dieren onderbracht.
In de namiddag vertrekken we vanop de binnenkoer voor een wel erg unieke verkenning van de bezienswaardigheden in de omgeving (ongeveer 2 uur). We vertrekken met 8 groene golfwagentjes (4 personen per wagentje) en 10 elektrische fietsen voor een mooie fietstour, aangegeven door de GPS op de tablet in elk golfwagentjes.
Opgelet ! Het is absoluut noodzakelijk onmiddellijk na je betaling Eddy (devfer576@gmail.com) per email te informeren over de gemaakte keuzes
- chauffeur golfkarretje
- passagier golfkarretje
- electrische fietser
Ook Interessant

Voordracht door Peter D'hondt Verkeers(on)veiligheid
"Streng, maar rechtvaardig, en steeds met een krachtige stem voor verandering", zo omschreef Jan Kamoen, voorzitter van de politierechtbank van Dendermonde, zijn collega Peter D'Hondt tijdens de laatste zitting van de bekende politierechter. Vrijdag ging D'Hondt officieel met pensioen. D'Hondt begon zijn juridische carrière als advocaat, en maakte in 1994 de overstap naar de magistratuur. Sindsdien zetelde hij als politierechter in Dendermonde. Als politierechter stond hij erom bekend strenge straffen op te leggen aan de mensen die voor zijn rechtbank verschenen. Al wil hij dat zelf wat relativeren. "Streng is allemaal relatief natuurlijk."

Lezing Door Dirk Draulans - Het belang van biodiversiteit en wat kunt u doen ?
Biodiversiteit is als de kanarie in de koolmijn, maar dan op de schaal van ecosystemen. Een tanende biodiversiteit is een signaal dat we niet goed bezig zijn met onze leefomgeving. Bioloog en journalist Dirk Draulans neemt u mee op een wandeling langs een halve eeuw van persoonlijke ervaringen in onze natuur, met soorten die verdwijnen en soorten die verschijnen. Vooral algemene soorten, zoals de huismus en de leeuwerik, doen het niet goed. Insectenpopulaties crashen massaal, wat effecten heeft op de hele voedselketen. Dat beschermingsmaatregelen kunnen werken, bewijst de terugkeer van roofdieren als de wolf en de zeearend. Ook op kleinere schaal kunnen inspanningen renderen, zodat iedereen zijn steentje kan bijdragen aan het herstel van biodiversiteit. Zo kun je van tuinen en wegbermen kleine natuurgebiedjes met grote waarde maken.

Lezing Eric De Maerteleire - Gezond en vitaal ouder worden
Lezing Eric De Maerteleire - Gezond en vitaal ouder worden - Eric De Maerteleire, bio-ingenieur en doctor in de Landbouwkundige en Toegepaste Biologische Wetenschappen, was 30 jaar lang hoofd van het Gentse Stadslaboratorium en is gepassioneerd door de relatie tussen voeding en gezondheid. Veroudering afremmen via voeding is een bestseller.