Voordracht door Peter D'hondt Verkeers(on)veiligheid
Ook Interessant

Lezing Door Dirk Draulans - Het belang van biodiversiteit en wat kunt u doen ?
Biodiversiteit is als de kanarie in de koolmijn, maar dan op de schaal van ecosystemen. Een tanende biodiversiteit is een signaal dat we niet goed bezig zijn met onze leefomgeving. Bioloog en journalist Dirk Draulans neemt u mee op een wandeling langs een halve eeuw van persoonlijke ervaringen in onze natuur, met soorten die verdwijnen en soorten die verschijnen. Vooral algemene soorten, zoals de huismus en de leeuwerik, doen het niet goed. Insectenpopulaties crashen massaal, wat effecten heeft op de hele voedselketen. Dat beschermingsmaatregelen kunnen werken, bewijst de terugkeer van roofdieren als de wolf en de zeearend. Ook op kleinere schaal kunnen inspanningen renderen, zodat iedereen zijn steentje kan bijdragen aan het herstel van biodiversiteit. Zo kun je van tuinen en wegbermen kleine natuurgebiedjes met grote waarde maken.

Lezing Eric De Maerteleire - Gezond en vitaal ouder worden
Lezing Eric De Maerteleire - Gezond en vitaal ouder worden - Eric De Maerteleire, bio-ingenieur en doctor in de Landbouwkundige en Toegepaste Biologische Wetenschappen, was 30 jaar lang hoofd van het Gentse Stadslaboratorium en is gepassioneerd door de relatie tussen voeding en gezondheid. Veroudering afremmen via voeding is een bestseller.

Lezing door Jan Balliauw - Rusland en het Westen
Lezing door Jan Balliauw - Rusland en het Westen - Als ervaren VRT-journalist gaat Jan dieper in op het ontstaan van de huidige crisis en welke gevolgen die heeft voor de relaties tussen Rusland en het Westen. Hij geeft daarbij aan welke strategie Rusland en president Poetin gebruiken. Hoe werkt deze strategie die vaak wordt aangeduid in het Westen als ‘hybride oorlogsvoering’ en zich geleidelijk heeft gevormd sinds Poetin president werd in 2000. In het begin van zijn presidentschap was er sprake van samenwerking met het Westen, maar geleidelijk aan zijn de relaties verzuurd en heeft Poetin ervoor gekozen om de confrontatie met het Westen niet uit de weg te gaan, zij het met niet-conventionele middelen zoals cyberactiviteiten. De lidstaten van de Europese Unie staan voortdurend voor een dilemma, hoe ze met de assertieve buur in het oosten moeten omgaan. Moeten ze ondanks alles de kanalen met Rusland open houden, omdat het land een belangrijke leverancier van grondstoffen is en hetzelfde continent deelt met de EU-lidstaten of moeten ze de confrontatie met Rusland echt aangaan om het land op andere gedachten te brengen? Jan Balliauw brengt een boeiende en verhelderende lezing over de relaties op ons Europese continent.