Allianz Memorial Van Damme - 50ste editie!

Dé Memorial bestaat 50 jaar! Dit event ter ere van de betreurde atleet Ivo Van Damme is ondertussen een gevestigde waarde in de internationale atletiekwereld. Naast haar verjaardag vormt de Allianz Memorial Van Damme in 2026 ook de finale van de prestigieuze Wanda Dimaonds League. Kortom, Neos-sportliefhebbers, fans van spanning, groots spektakel, records en geweldige sfeer: jullie worden verwend! In de schaduw van het Atomium ben je op de beste tribuneplaatsen getuige van uitzonderlijke sportprestaties én animaties die het stadion onderdompelen in een unieke sfeer. Met een optreden van Helmut Lotti als kers op de taart. ALLEN daarheen!
Culturele evenementen

Praktische gegevens

Koning Boudewijnstadion, Marathonlaan 135, 1020 Brussel
05-09-26
Ontvangst 17:00
Aanvang 20:00
Einduur 22:30
Voor alle Neos leden
Aantal plaatsen resterend: 1475
Neos-ticket: 40,00 euro voor leden
Neos-ticket met georganiseerd busvervoer: 65,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

In 2026 bestaat de Memorial 50 jaar! En dat viert Neos graag mee!

 

Dit event ter ere van de betreurde atleet Ivo Van Damme is ondertussen een gevestigde waarde in de (inter)nationale atletiekwereld. Naast haar verjaardag vormt de Allianz Memorial Van Damme in 2026 ook de finale van de prestigieuze Wanda Diamonds League. Kortom, Neos-sportliefhebbers, fans van spanning, groots spektakel, records en geweldige sfeer: jullie worden verwend! In de schaudw van het Atomium ben je getuige van uitzonderlijke sportprestaties én animaties die het stadion onderdompelen in een unieke sfeer. Met een optreden van Helmut Lotti als kers op de taart. ALLEN daarheen!

 

Na de Olympische Spelen van Montreal in 1976, rees het idee om een atletiekmeeting te organiseren voor tweevoudig zilverenmedaillewinnaar Ivo Van Damme. Niemand had toen kunnen vermoeden dat de meeting er in de zomer van 1977 zou komen als een eerbetoon aan de intussen tragisch omgekomen atleet, maar nog minder dat de Memorial 50 jaar later een gevestigde waarde zou zijn in de nationale en internationale atletiekwereld.

 

Naast de 50ste verjaardag vormt de Allianz Memorial Van Damme in 2026 ook de finale van de prestigieuze Wanda Diamond League. Kortom: alle internationale topatleten zijn van de partij!

Na 14 kwalificatiemeetings over de hele wereld nemen de beste atleten het tegen elkaar op in de finale bij ons, in de schaduw van het Atomium, met als inzet de felbegeerde Diamond Trophy. Gedragen door een even deskundig als enthousiast publiek: wie weet welke records er dit keer opnieuw sneuvelen?

 

Sprint-, midden- en langeafstandsraces, horden, 3000 m steeple, hoogspringen, verspringen en polsstokhoogspringen, kogelstoten, speerwerpen en discuswerpen… Alle koningsdisciplines van de atletiek verzamelen zich op de Heizelvlakte voor jullie grootste plezier, in het verlengde van de uitzonderlijke prestaties van de voorbije jaren door wereldtoppers zoals Armand Duplantis, Yaroslava Mahuchikh, Femke Bol en Jakob Ingebrigtsen.

 

Behalve het sportieve hoofdmenu staan er tal van extrasportieve verrassingen op het programma om deze verjaardagseditie te kruiden. Eentje geven we al graag weg:

Neos-sportliefhebbers, fans van spanning, groots spektakel en een geweldige sfeer: jullie worden verwend! Als publiek mag je niet alleen rekenen op uitzonderlijke sportprestaties, maar ook animaties die het stadion onderdompelen in een unieke sfeer. Of wat dacht je bijvoorbeeld van Helmut Lotti als culturele afsluiter.

 

Een totaalbeleving die je aan den lijve moet ondervinden.

Mis het niet!

Neos beklonk een unieke deal, met de beste tribunezitjes met centraal zicht in het Koning Boudewijnstadion, en dit aan een voordelige Neos-prijs.

 

Bekijk hier de algemene FLYER

Handig om weten

De voordelige Neos-prijs bedraagt 40 EUR (ipv 46 EUR). Neos palmt tribune 3 in met centraal zicht op de atletiekprestaties én het hoofdpodium waar o.a. het optreden Helmut Lotti plaatsvindt
Inschrijven kan uiterlijk t.e.m. vrijdag 12 juni 2026 of tot zolang de voorraad strekt.
De busroutes worden opgemaakt nadat inschrijvingen zijn afgesloten. Een drietal weken voor aanvang van het evenement (= midden augustus) ontvangt het clubbestuur de busroute, inclusief alle praktische info, in de mailbox

Ook Interessant

Wijnbouw Hendrik Coysmans 1 Refractometer
Daguitstappen en bedrijfsbezoeken

Bezoek aan wijngaard Stuyvenberg

Proeven van terroir van Pajottegem In de tijd van Napoleon werd wijnbouw in onze streken ontmoedigd. Goede wijn moest zogezegd uit Frankrijk komen. Sinds ongeveer 10 jaar is wijnbouw in het Pajottenland sterk in opmars. De vruchtbare, zacht glooiende heuvels en het microklimaat blijken uitstekend geschikt voor wijnteelt. Al gehoord van het Toscane van de Lage Landen?

Hyacintenwandeling
Sport- en bewegingsactiviteiten

Hyacintenwandeling in het Hallerbos

EEN STEVIGE OCHTENDWANDELING, de Hyacintenwandeling in het Hallerbos is een echte voorjaarswandeling. In deze periode van het jaar is het Hallerbos het decor van een bijzonder schouwspel. Voor een aantal weken heeft het bos dan een opvallend blauw bloementapijt, met tinten van licht blauw tot donker paars. Deze kleur komt van de wilde hyacint of boshyacint en is een plant uit de ... jawel aspergefamilie. Omdat het weer in het vroege voorjaar een belangrijke rol speelt, valt de bloei van de wilde hyacinten niet elk jaar op hetzelfde moment. De weergoden zullen ons dus wel wat goedgezind moeten zijn.

Bree Eik
Sport- en bewegingsactiviteiten

Stevenistenwandeling Leerbeek

Zin in een fijne namiddag in goed gezelschap? Trek dan je wandelschoenen aan en stap met ons mee langs akkers en weide op 29 mei om 14u in Leerbeek! Samen met onze wandelgids Marc maken we een mooie tocht van ongeveer 7km langs de historische Stevenistenkapel en de imposante Hoeve Bree-Eik. Verwacht frisse buitenlucht, een vleugje geschiedenis, prachtige vergezichten en vooral veel gezelligheid onderweg. En voor wie wandelen dorstig maakt… kan afsluiten met een drankje in Café JoNa. 🍻