Stadsbezoek aan Kortrijk en aan afvalverwerkend bedrijf IMOG Harelbeke

Op dinsdag 14 juli bestaat onze eerste zomeruitstap uit een stadsbezoek aan Kortrijk en aan het afvalverwerkend bedrijf IMOG te Harelbeke.
Daguitstappen en bedrijfsbezoeken

Praktische gegevens

Parking Sporthal Poperinge
14-07-26
Ontvangst 12:00
Einduur 21:00
Voor Neos leden van de eigen afdeling
Aantal plaatsen resterend: 26
Stadsbezoek aan Kortrijk en aan afvalverwerkend bedrijf IMOG Harelbeke: 55,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Programma:

12:00 Vertrek met de autocar aan de Sporthal te Poperinge
12:45 Aankomst Grote Markt Kortrijk. De groepen worden in 2 gesplitst. Groep 1 bezoekt Kortrijk met een stadsgids, groep 2 rijdt door naar IMOG.
15:00 De twee groepen nemen gezamenlijk een koffie met taart in Kortrijk.
16:00 De groepen wisselen om: groep 2 bezoekt nu Kortrijk en groep 1 rijdt door naar IMOG;
18:00 Beide groepen komen samen in een etablissement op de Grote Markt.
19:30 We stoppen in een taverne in Wervik voor een belegde boterham.
21:00 Terugkomst in Poperinge

Ook Interessant

Jekyll&Hyde
Culturele evenementen

Openluchtspektakel Festivaria: Jekyll & Hyde

Hét openluchtspektakel aan het water, het Donkmeer in Berlare, brengt deze zomer een meeslepende musical over de tweestrijd tussen goed en kwaad, liefde en haat: Jekyll & Hyde. Exclusieve Neos-voorstelling op donderdag 27 augustus 2026. Inschrijven zou alvast geen tweestrijd mogen zijn: mooie Neos-korting, topcast (sstt, nog even geheim), tijdloze muziek door live orkest, én spektakel gegarandeerd! Leden van Neos Poperinge die wensen deel te nemen, kunnen dit door 99 eur over te schrijven op de rekening van Neos Poperinge BE24 7380 0132 0838 en dit tegen 1 juni. Hierin zit inbegrepen: de busreis, een warme maaltijd vóór het optreden en het toegangsticket. Het vertrekuur en -plaats worden later meegedeeld aan zij die zich inschreven.

Luchtfoto Csp Zeebrugge Terminal Havendag
Daguitstappen en bedrijfsbezoeken

Bezoek aan de haven van Zeebrugge

Ons tweede zomeruitstapje brengt ons naar Zeebrugge, waar we een unieke blik krijgen achter de schermen van een indrukwekkende wereldhaven. Tijdens een gevarieerd programma ontdekken we niet alleen de bedrijvigheid van de Port of Antwerp-Bruges, maar genieten we ook van een havenrondvaart met gids, een boeiende uiteenzetting met filmprojectie en een prachtig panoramisch uitzicht vanop de 7de verdieping. Nadien verkennen we de haven verder per bus en sluiten we de dag gezellig af met een lekkere broodmaaltijd met groentjes in Oostkamp. Kortom: een leerrijke, verrassende én gezellige uitstap die u niet wilt missen!

De Klok Serskamp
Daguitstappen en bedrijfsbezoeken

Delicatessenbedrijf De Klok te Serskamp en huisbrouwerij Sint-Canarus te Gottem

Gaat u mee op een heerlijk en ambachtelijk avontuur naar De Klok in Serskamp en brouwerij Canarus in Gottem ? Bent u benieuwd hoe echte, ambachtelijke advocaat en Belgische chocolade worden gemaakt? Sinds 1938 maakt De Klok te Serskamp de lekkerste zoete delicatessen volgens een geheim recept. Tijdens ons bezoek kijken we achter de schermen, ontdekken we hoe al dat lekkers gemaakt wordt en — het allerbelangrijkste — mogen we natuurlijk ook proeven! Van de romige advocaat, speculaas, jenever, likeur… tot de fijnste pralines. Er is een welkomstwoord, een bedrijfsfilm en een rondleiding met uitleg over de historiek en de groei van het bedrijf. Ondertussen wordt ons een 4-tal degustaties en 2 tasjes koffie aangeboden. Er is mogelijkheid om producten aan te kopen maar zeker niet verplicht en bij vertrek krijgen we een soort van goodiebag mee naar huis. De dag is echter nog niet voorbij. Op naar brouwerij Sint-Canarus in Gottem (Leiestreek). Sint Canarus staat bekend als een van de kleinste ambachtelijke brouwerijen van ons land. De iconische brouwer, beter bekend als ‘Dr. Canarus’, ontvangt ons in zijn sfeervolle proeflokaal, dat de nostalgische sfeer van een dorpscafé ademt. Met veel passie leidt hij ons rond tussen de brouwketels. Natuurlijk proeven we zijn ambachtelijke bieren. Drinkt u liever een frisdrankje of water? Geen enkel probleem, de gastvrijheid is er voor iedereen! Na de rondleiding schuiven we samen aan tafel voor een uitgebreid boterhambuffet met kaas, hesp en paté.