Reisje door Italië zonder verre verplaatsing

De allerbeste olijfolie komt van bij de authentieke olijfboer die zijn olijven zelf teelt en het verwerkingsproces leidt van begin tot het einde. Daarnaast zijn er in Italië heel wat wijnboeren die een kleinschalige eigen productie hebben van fijne olijfolie die ze meestal bewaren voor eigen gebruik. Het combineren van deze twee producten geeft als som de Italiaanse tafel die Olio & Vino centraal stelt. Door deze producten toe te lichten, brengen we een boeiend verhaal waardoor degusteren een feest wordt. Na een degustatie is het alsof je even in Italië bent geweest. Wat mag u verwachten? 1. U wordt ontvangen met een fris sprankelende Prosecco. 2. Tijdens het gedeelte over artisanale olijfolie leert u de geheimen kennen van dit schitterende product. 3. U reist door de Noord-Italiaanse streken met aandacht voor het aparte in minder gekende witte en rode wijnen begeleid door een vers hapje.
Gezellig samenzijn

Praktische gegevens

Sportcentrum De Valk- Kruispad 3 - Rijkevorsel
05-09-25
Ontvangst 13:30
Aanvang 14:00
Einduur 18:00
Voor Neos leden van de eigen afdeling
Aantal plaatsen resterend: 6
Degustatie van la dolce Vita!: 29,00 euro voor leden
Degustatie van la dolce Vita!: 39,00 euro voor niet leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Neos Rijkevorsel

Deel deze activiteit:

Ook Interessant

Luk Van Soon
Culturele evenementen

Kunst uit de buurt

Rijkevorsel is rijk aan kunst. Binnen onze gemeente kennen we enerzijds Luk Van Soom (beeldend kunstenaar) en Diane Mees (schilderes). Adhv een wandeling bezoeken we de twee ateliers van de deze lokale top kunstenaars. Luk Van Soom is gehuldigd als ere burger van Rijkevorsel in 2017. Diane Mees won in 2006 de cultuurprijs ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de parochie St-Jozef Rijkevorsel. Het thema was 'Verbondenheid' en was één de 30 geselecteerde werken op de exclusieve tentoonstelling van Hans Op De Beeck in 2012. We sluiten af in het Molenhuis met koffie en gebak en gezellig samen zijn. Niet-leden kunnen inschrijven maar komen op de wachtlijst.

Koepel Melodieën Voor Miljoenen (1)
Culturele evenementen

Melodieën voor Miljoenen: 'Wien... bleibt Wien!

Een gouden 'allesbehalve ouden' klassieker. Neos 'huisorkest' Frascati Symphonic zal ons in 2025 opnieuw verwennen met een wervelend concert in de prachtige Koningin Elisabethzaal.

Distelmans
Lezingen

Een waardig levenseinde - Wim Distelmans

Wim Distelmans vertelt waarom België na dertig jaar palliatieve zorg koploper is op wereldvlak. Hij legt uit waarom een aanpassing van de euthanasiewet voor mensen met dementie en andere verworven wilsonbekwaamheid dringend nodig is. Hij verduidelijkt de complexe kwesties rondom het levenseinde in België. Hij geeft een overzicht en actuele informatie over recente ontwikkelingen in de palliatieve zorg en beslissingen rond het levenseinde, zoals euthanasie. Hij bespreekt de werking van het Levens Einde Informatie Forum (LEIF), inclusief de LEIF-punten, LEIF-artsen, het LEIF-plan met de LEIF-kaart en de noodconsultatie bij UL-team. Hij doet voorstellen voor ethische regelingen rondom levensbeëindiging bij pasgeborenen met ongeneeslijke aandoeningen en vertelt hij persoonlijke verhalen, zoals de moeilijke beslissing van Marieke Vervoort met betrekking tot haar euthanasieverzoek. Hij geeft ook tips voor het bestrijden van doodsangst, verklaart waarom sommige artsen nog steeds aarzelen om bij euthanasie te helpen en legt uit hoe het levenseinde verzacht kan worden.