Wandeling in natuurreservaat de Eksterheide
Trek uw wandelschoenen aan en kom mee genieten van de prachtige natuur die onze streek te bieden heeft! De Eksterheide is een uitgestrekt natuurgebied van 200 hectare aan de rand van de gemeente Beerse. Het gebied is nog in volle ontwikkeling: het vroegere centraal gelegen private vliegveld werd afgebroken en hersteld met heide, vennen, gras en landduinen. Rondom het heidelandschap ligt een gordel van eiken-berken en dennenbossen, kortom een gebied waar veel dieren en planten zich thuis in voelen. De Eksterheide herbergt dan ook vele zeldzame planten- en diersoorten, zoals de zwarte specht, de nachtzwaluw, de boomleeuwerik, de veldkrekel en verschillende vlindersoorten.
Wat kunt u verwachten?
- Groene pracht: We wandelen over veelal onverharde paden en ontdekken samen de afwisselende landschappen van de Eksterheide. Ideaal om even op adem te komen en de batterijen op te laden.
- Een gezonde tocht: De wandeling bedraagt ongeveer 8 kilometer en zal zo’n kleine 2 uur in beslag nemen. Een perfecte afstand om gezellig te kletsen en tegelijkertijd in beweging te blijven!
- Onderweg zijn er verschillende stopplaatsen om de natuur te bewonderen of interessante weetjes van het reservaat op te doen.
Praktische informatie
- Meebrengen: Zorg voor stevig schoeisel en kleding die aangepast is aan het weer. Een flesje water voor onderweg is ook altijd een goed idee!
- Wij zullen zorgen voor kleine versnaperingen tijdens de wandeling.
Neos Rijkevorsel
Contactgegevens
Ook Interessant

Prof Hendrik Vos - De Europese Unie, een geschiedenis
Prof en mediafiguur Hendrik Vos vertelt in deze lezing de geschiedenis van de Europese Unie. Het is een verhaal dat soms pakkend is, soms grappig, nu eens serieus en dan weer vol misverstanden...

Van Toren tot Koepel
We rijden met de bus vanuit Rijkevorsel naar Brussel. In de voormiddag ontdek je hoe de openbare omroep radio, tv én online content maakt. 's Middags krijg je een unieke inkijk in de wandelgangen van het Vlaams Parlement. Gedreven gidsen nemen je mee op een boeiende tocht.

Bezoek Brandweer Antwerpen en Oosterweel Werken
In de voormiddag bezoeken we de brandweer van Antwerpen op de Noorderlaan. Je ziet hoe een brandweerkazerne er vanbinnen uitziet. Bovendien kom je meer te weten over hoe de brandweer zich continu voorbereidt door te oefenen, materiaal en wagens te onderhouden, bijscholing. Het kazernebezoek duurt 2 uur. Na de lunch (warm middagmaal) doen we in de namiddag een boottocht met combinatie van de Oosterweelwerken en de haven. De oosterweelverbinding wordt al enkele jaren aangekondigd als ‘de werf van de eeuw’. Omwille van zijn schaal en vele kennisdomeinen is het een uniek project, niet alleen in Vlaanderen, maar zelfs binnen Europa. Het is een echt huzarenstukje. Alle denkbare technologische en bouwtechnische innovaties worden ingezet om een vlottere, veiligere, groenere en gezondere Antwerpse regio te creëren.

