Lezing 'Generatieve artificiële intelligentie, theorie en praktijk'

Artificiële Intelligentie ( AI ) is sinds 2022 sterk in opgang. Wat houdt dat in? Wat zijn de problemen en wat zijn de uitdagingen?
Lezingen

Praktische gegevens

Huis van Maria, Isabellaplein 15B, 3270 Scherpenheuvel-Zichem
19-02-26
Ontvangst 13:30
Aanvang 14:00
Einduur 16:00
Voor alle Neos leden
Aantal plaatsen resterend: 81
Leden: 0,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Lezing “Generatieve artificiële intelligentie, theorie en praktijk”

door Mauritz Kelchtermans

Huis van Maria, Isabellaplein 15B, 3270 Scherpenheuvel-Zichem

Donderdag 19 februari 2026 om 14 uur

Afbeelding met Menselijk gezicht, persoon, person, Voorhoofd

Door AI gegenereerde inhoud is mogelijk onjuist.

Mauritz Kelchtermans is Doctor in de Scheikunde (1988) en Master in de Filosofie (2017).

  

Sinds 2018 geeft hij lezingen voor het brede publiek over het einde der tijden enerzijds en artificiële intelligentie in zijn diverse aspecten anderzijds.

  

Artificiële Intelligentie ( AI ) is sinds 2022 sterk in opgang. Wat houdt dat in? Wat zijn de problemen en wat zijn de uitdagingen?

  

In het eerste deel van de lezing, wordt er na een korte inleiding over AI in het algemeen, meer specifiek ingegaan op Generatieve AI en de diverse modellen met hun mogelijkheden en problemen.

  

 In het tweede deel van de lezing wordt dit in de praktijk omgezet, met een reeks adviezen voor het gebruik van tekst-, beeld-, video- en muziekmodellen. De deelnemers krijgen een link naar de training om daar zelf mee aan de slag te gaan.

  

Kostprijs: gratis (Neos Leden) / € 8 (Niet-Leden).

  

Op voorhand inschrijven is verplicht omdat we maar maximaal 100 personen mogen toelaten in de zaal.

  

Inschrijven van leden en niet-leden gebeurt bij voorkeur via de rode knop bij deze activiteit op onze website.

  

Leden kunnen eventueel ook mailen naar herman.beckers@skynet.be.

  

Niet-leden kunnen zich ook inschrijven door € 8 p.p. te storten op de rekening van Neos Scherpenheuvel-Zichem (BE41 7340 5858 8110) met vermelding van ‘Lezing AI’ en de naam van de deelnemer(s).

  

Tot 15 januari kunnen enkel leden van Neos zich inschrijven.

  

Hierna kunnen ook niet-leden zich inschrijven. 

 

Wie zich inschrijft nadat het volzet is, wordt op een wachtlijst gezet.

Programma:

13:30 Deuren open
14:00 Start lezing
16:00 Einde lezing

Neos Scherpenheuvel-Zichem