Uitstap naar Bergen (Mons)
Uitstap naar Bergen (Mons) en le Grand Hornu
Donderdag 23 april.
Onbekend is vaak onbemind...
Bergen
Bergen is de hoofdstad van de provincie Henegouwen en telt ruim 97.000 inwoners. In 2015 was Bergen culturele hoofdstad van Europa. Het architecturale erfgoed en de oude straatjes geven charme aan deze stad.
Inderdaad een erfgoed om te bezoeken: het belfort, geklasseerd door de Unesco, de Sint – Waltrudiskerk, de prachtige Grand Place, … De alomtegenwoordige plaatselijke folklore, met de onvermijdelijke Doudou, getuigt van de gehechtheid van de Bergenaars. Dankzij de twee universiteiten is Mons ook een jonge stad. Het gloednieuwe station van Bergen is één van de zeven mooiste stations ter wereld.
Kortom hoog tijd om deze stad te ontdekken… en wie weet brengt het aapje van de hoofdwachter jou ook een jaar vol geluk!

Le Grand Hornu
Ontdek een rijke geschiedenis van meer dan 200 jaar in het hart van de provincie Henegouwen en niet ver van de stad Bergen. Le Grand Hornu is één van de oudste mijncomplexen van het land. Het wordt door velen beschouwd als een parel van de industriële revolutie.
De kolenmijn van Grand Hornu wordt in het begin van de negentiende eeuw gesticht door Henri De Gorge. Met zijn arbeiderswijk van meer dan 450 huizen was het een echt urbanistisch project. In 1954 werden alle industriële activiteiten stopgezet en sinds 2012 is de site door Unesco beschermd door werelderfgoed.

Kostprijs (Busreis, gidsen, koffie en croissant, middagmaal, tickets): € 78 per persoon.
Inschrijven bij voorkeur via de website van Neos, uiterlijk op 10/04/2026. Maximum aantal deelnemers:50. Wie inschrijft nadat alles volzet is, wordt op de wachtlijst gezet.
Programma:
| 07:30 | Vertrek aan de busparking aan de achterzijde van Den Egger |
| 09:30 | Ontvangst met koffie en croissant |
| 10:00 | Bezoek aan het historisch centrum van Bergen met Nederlandstalige gidsen |
| 12:00 | Middagmaal in restaurant Saint Germain |
| 14:30 | Vertrek naar Le Grand Hornu |
| 14:30 | Bezoek aan Le Grand Hornu met Nederlandstalige gidsen |
| 16:30 | Einde van het programma |
Neos Scherpenheuvel-Zichem
Contactgegevens
Ook Interessant

Ode an die Freunde
Ode an die Freunde is een bijzonder geslaagd amicaal verbond met liederen uit het klassieke en meer recente repertoire.Je wordt niet alleen geraakt door de muziek maar ook door het enthousiasme, de schoonheid en het kleurrijke samenspel.

25.04.2026 Dansvoorstelling 'Amadeus - A Requiem of Love'
Het wereldberoemde dansgezelschap Szeged Contemporary Dance Company (SCDC) wist Neos de voorbije jaren al te verbluffen met dansvoorstellingen 'Carmina Burana' en 'The Nutcracker'. Hun gloednieuwe productie 'Amadeus' belooft wederom modern ballet van het hoogste niveau! Sprankelend, hedendaags en betoverend.

Lezing 'Als doden een gezicht krijgen'
Hoe worden slachtoffers bij rampen geïdentificeerd? Over welke middelen beschikt de forensische wetenschap om de overledenen een gezicht te geven? Wat komt er allemaal kijken bij een identificatie? Op deze en andere vragen geeft Joan De Winne antwoord tijdens deze boeiende voordracht.

