Lezing 'Generatieve artificiële intelligentie, theorie en praktijk'
Lezing “Generatieve artificiële intelligentie, theorie en praktijk”
door Mauritz Kelchtermans
Huis van Maria, Isabellaplein 15B, 3270 Scherpenheuvel-Zichem
Donderdag 19 februari 2026 om 14 uur

Mauritz Kelchtermans is Doctor in de Scheikunde (1988) en Master in de Filosofie (2017).
Sinds 2018 geeft hij lezingen voor het brede publiek over het einde der tijden enerzijds en artificiële intelligentie in zijn diverse aspecten anderzijds.
Artificiële Intelligentie ( AI ) is sinds 2022 sterk in opgang. Wat houdt dat in? Wat zijn de problemen en wat zijn de uitdagingen?
In het eerste deel van de lezing, wordt er na een korte inleiding over AI in het algemeen, meer specifiek ingegaan op Generatieve AI en de diverse modellen met hun mogelijkheden en problemen.
In het tweede deel van de lezing wordt dit in de praktijk omgezet, met een reeks adviezen voor het gebruik van tekst-, beeld-, video- en muziekmodellen. De deelnemers krijgen een link naar de training om daar zelf mee aan de slag te gaan.
Kostprijs: gratis (Neos Leden) / € 8 (Niet-Leden).
Op voorhand inschrijven is verplicht omdat we maar maximaal 100 personen mogen toelaten in de zaal.
Inschrijven van leden en niet-leden gebeurt bij voorkeur via de rode knop bij deze activiteit op onze website.
Leden kunnen eventueel ook mailen naar herman.beckers@skynet.be.
Niet-leden kunnen zich ook inschrijven door € 8 p.p. te storten op de rekening van Neos Scherpenheuvel-Zichem (BE41 7340 5858 8110) met vermelding van ‘Lezing AI’ en de naam van de deelnemer(s).
Tot 15 januari kunnen enkel leden van Neos zich inschrijven.
Hierna kunnen ook niet-leden zich inschrijven.
Wie zich inschrijft nadat het volzet is, wordt op een wachtlijst gezet.
Programma:
| 13:30 | Deuren open |
| 14:00 | Start lezing |
| 16:00 | Einde lezing |
Neos Scherpenheuvel-Zichem
Contactgegevens
Ook Interessant

21.02.2026 Grüsse aus Wien_concert
Dit Weense concert van de Internationale Robert Stolz Club, vormt een echte succesformule die ondertussen een vaste waarde op het Neos-programma vormt. Tópklasse. Wees welgekomen op zaterdag 21 februari 2026 in de comfortabele zetels van deSingel!

Nieuwjaarshappening met de Muziekkapel van de Koninklijke gidsen
De geschiedenis van dit prestigieuze orkest gaat terug tot in 1832 toen Koning Leopold I de opdracht gaf om een muziekkapel op te richten die verbonden zou zijn aan de Koninklijke Wacht. Door de kwaliteit van deze muziekkapel wordt ze tot de beste ter wereld gerekend. UITERSTE DATUM INSCHRIJVING IS VERLENGD TOT 31/12/2025.

Uitstap naar Kunstuur Mechelen
VOLZET - geïnteresseerden kunnen zich op de wachtlijst zetten. Tijdens deze uitstap maak je niet alleen een boeiende en kunstzinnige trip, maar ontdek je ook enkele hoogtepunten van Mechelen. Het Kunstuur stelt topwerken tentoon, tijdens een heel aparte beleving. Bij elk schilderij wordt een verhaal verteld door een bekende of minder bekende Vlaming. Samen met de unieke belichting en de aangepaste muziek van Dirk Brossé zorgt dat voor een uur betoverende kunst op een toplocatie. Tijdens de stadswandeling voeren de gidsen je mee langs imposante stadspaleizen, historische kerken en pittoreske stadsgezichten.

