Daguitstap Brussel 10/09/26

Vertrek om 7.30 uur aan de Kerk H. Kruisverheffing Boogschutterslaan We rijden naar Brussel en brengen eerst een bezoek aan de indrukwekkende Nationale Basiliek van het Heilig Hart, één van de grootste kerken ter wereld en een echte blikvanger in Brussel. Tijdens het geleid bezoek ontdekken we samen de rijke geschiedenis, de bijzondere art deco-stijl en de prachtige panoramische uitzichten over de stad. De gids neemt ons mee langs de belangrijkste bezienswaardigheden en vertelt boeiende verhalen over de bouw, de architectuur en de betekenis van deze unieke basiliek. Middagmaal : Colmar Groot-Bijgaarden Koud buffet met frietjes, dessertbuffet, drankenbuffet (water, frisdranken, Jupiler, Jupiler alcoholvrij en wijn). Het buffet is uitgebreid en omvat vlees, vis en groenten, dus ook geschikt voor de eventuele vegetariërs. Na het middagmaal rijden we naar de Europese wijk in het centrum van Brussel voor een begeleid bezoek aan Het Huis van de Europese Geschiedenis. We ontdekken hoe de Europese geschiedenis onze samenleving heeft gevormd. De gids neemt ons mee langs boeiende verhalen, historische voorwerpen en interactieve tentoonstellingen over de grote gebeurtenissen en evoluties in Europa. Interessante en toegankelijke ervaring voor iedereen die meer willen leren over het gedeelde Europese verleden. Op weg naar huis houden we nog een stop met een drankje en een babbel. ( 1 consumptie inbegrepen : koffie, thee, streekbier, glaasje wijn of frisdrank) Inschrijven tegen uiterlijk 2 september, bij voorkeur via de rode knop op onze website of via overschrijving op rek.BE12 4752 3605 7192 van Neos Sint-Kruis, met de vermelding ‘Koekelberg’+ naam en voornaam
Daguitstappen en bedrijfsbezoeken

Praktische gegevens

Brussel
10-09-26
Aanvang 07:30
Voor Neos leden van de eigen afdeling
Aantal plaatsen resterend: 14
Daguitstap Brussel: 92,00 euro voor leden

Sabine Bulckaert

Contactgegevens
sabbulc@gmail.com

Ook Interessant

Allianz Memorial Van Damme Neos
Culturele evenementen

Allianz Memorial Van Damme - 50ste editie!

Dé Memorial bestaat 50 jaar! Dit event ter ere van de betreurde atleet Ivo Van Damme is ondertussen een gevestigde waarde in de internationale atletiekwereld. Naast haar verjaardag vormt de Allianz Memorial Van Damme in 2026 ook de finale van de prestigieuze Wanda Dimaonds League. Kortom, Neos-sportliefhebbers, fans van spanning, groots spektakel, records en geweldige sfeer: jullie worden verwend! In de schaduw van het Atomium ben je op de beste tribuneplaatsen getuige van uitzonderlijke sportprestaties én animaties die het stadion onderdompelen in een unieke sfeer. Met een optreden van Helmut Lotti als kers op de taart. ALLEN daarheen!

Prog Neos
Gezellig samenzijn

Voorstelling jaarprogramma zondag 6 september 2026

Wil je weten wat we dit jaar gaan doen bij Neos Sint-Kruis ? Kom dan naar de voorstelling van het jaarprogramma. Na een kopje koffie gaat Vera - onze voorzitster- uitgebreid ingaan op alle activiteiten voor het werkjaar 2026-2027. Daarna heffen we het glas op een werkjaar met openheid, enthousiasme en goesting.

5E93085b 763B 466E 9Fae B4cd4d9fafed
Lezingen

Voordracht Oostende in de Belle Epoque Maandag 21 september 2026

Kurt van Eeghem was een bekende Vlaamse televisie- en radiopresentator, actuur en auteur. Hij werd bij ons erg bekend als presentator van de quiz De Drie Wijzen. Na zijn carrière in de media is hij actief gebleven als schrijver, moderator en gespreksleider. Hij vertelt een wervelend verhaal over "La Reine des Plages", de Palacehotels, het Kursaal, de vele concoursen en tentoonstellingen, de renbaan en de vermaarde gastronomie. Geen enkele badstad in de wereld telde zoveel bezoekers van adellijke afkomst als Oostende. Het verhaal van Oostende tussen 1860 en 1914 is als een sprookje, maar eindigde op een sisser toen " De Groote Oorlog" uitbrak. Cannes en Nice veroverden de chique clientèle.