Babbelconcert met Marc Erkens: Liefde in de muziek

Praktische gegevens
De liefde.
Zonder twijfel het meest bezongen onderwerp in de muziek. En of je nu luistert naar de nocturne die Frédérick Chopin schreef voor zijn Poolse geliefde in Parijs, of naar ‘Ik ben zo eenzaam zonder jou’ van Will Tura of naar ‘Maria’ uit Leonard Bernsteins ‘West-Side Story’, 'Tim' van Wim De Craene, altijd hoor je in die muziek zowel een overweldigend verlangen als een innige tederheid die je doet smelten.
De zoete droom van verliefdheid, de diepe pijn van liefdesverdriet, het innige gebaar van echte liefde of het verscheurende houden van, dat ergernis geworden is … je kan het allemaal horen in muziek die ons kostbaarste gevoel in klanken omzet.
Erkens nodigt je uit op een boeiende ontdekkingstocht naar wat muziek, die over de liefde gaat, ons echt vertelt. Je gaat de muziek herkennen en horen dat ze toch als nieuw klinkt.
Marc Erkens is een pianist die alleen maar kan spelen als hij eerst met zijn publiek babbelt om daarna met zijn vingers op het klavier te laten horen wat hij daarnet vertelde. In 2016 kreeg hij de 'Klara Iedereen Klassiek-Prijs'. Veertig jaar lang gaf hij les aan de LUCA School of Arts in Leuven, het voormalige Lemmensinstituut.
website: https://muziekopmensenmaat.be/
Neos Sint-Pieters-Leeuw
