Bedrijfsbezoeken "Witloof en bier"

Praktische gegevens
We starten ons bezoek bij Abts-Goovaerts. Voor de echte smaak van sneeuwwitte witloofkroppen recht uit de volle grond moet je hier zijn. Een arbeidsintensief werkje maar het loont. Naast witloof staan er ook suikerbieten, tarwe, cichorei, maïs en aardappelen op hun velden.
Jos en Monique zijn in 1983 gestart met de witloofteelt. Vandaag helpen ook hun zonen Willem en Mathias mee. Elke krop maken we handmatig schoon om nadien te verpakken. In de hoevewinkel staan de klanten van het eerste weekend van Oktober tot April te trappelen voor enkele kilo’s van het witte goed.

Vervolgens trekken we naar de Dorpsbrouwerij van Bierbeek is sinds 4 augustus 2022 een erkende coöperatieve vennootschap. De Dorpsbrouwerij lanceerde een oproep waarbij inwoners en sympathisanten mede-eigenaar konden worden. Daarop schreef een 130-tal mensen in. Bij een tweede ronde, na de aankoop van De Ruisbroekmolen door ERF en de gemeente Bierbeek in 2025, stapten nog eens een 50-tal coöperanten in.
Ze hebben inspraak in het beleid van de brouwerij. Heel wat coöperanten helpen ook mee bij het brouwen, etiketteren en noem maar op. Ook bij activiteiten of evenementen zetten ze zich met plezier in voor “hun” brouwerij.
De organisatie steunt op vrijwilligers met een hart voor het verhaal, voor Bierbeek en . . . voor bier natuurlijk. De bedoeling is om Bierbeek op de kaart te zetten als “dorp van het bier” en de mensen samen te brengen op de site van de Ruisbroekmolen
Bier van, voor en door Bierbeek !
Dorpsbrouwerij Bierbeek brouwt streekeigen kwaliteitsbieren. Ontwikkeld, geproefd en gekozen door inwoners van de gemeente. Het bier is gebrouwen vanuit de liefde voor onze gemeente en vanuit het ons plezier om mensen samen te brengen.
Er wordt zoveel mogelijk samengewerkt met lokale producenten en handelaars en werken ze samen met zorginstelling St-Kamilus en Adem.

Elke deelgemeente van Bierbeek heeft zijn eigen bier. Zo is er een stevige Tripel voor Bierbeek, een lichte Saison voor Lovenjoel, Opvelp heeft zijn frisse Witte en Korbeek-Lo een volle Bruine.
Programma:
| 13:00 | Afspraak op de Carpool aan de afrit van de autostrade E40 in Neervelp |
| 13:15 | Vertrek naar Bierbeek |
Neos Boutersem
Contactgegevens
Ook Interessant

Nieuwjaarshappening met de Koninklijke Muziekkapel van de Gidsen
De geschiedenis van dit prestigieuze orkest gaat terug tot in 1832 toen Koning Leopold I de opdracht gaf om een muziekkapel op te richten die verbonden zou zijn aan de Koninklijke Wacht. Door de kwaliteit van deze muziekkapel wordt ze tot de beste ter wereld gerekend.

Marc Erkens: Mozart en Mercury
Laat je door Marc onderdompelen in een meeslepende muzikale reis. Mozart en Freddie Mercury, die hebben niets met elkaar gemeen, zou je dus denken, maar deze voorstelling overtuigt je spelenderwijze van het tegendeel. In het tweede deel ontdek je met open oren hoe dezelfde hartstocht, bravoure en emotionele kracht voortleven in zowel Mozart als Mercury — een verrassende ontdekking die je blik op muziek voorgoed verandert. We sluiten deze ontmoeting af met een toost op het nieuwe jaar!

Slim online: leer phishing en internetfraude herkennen vóór het te laat is
De digitale wereld is niet meer weg te denken uit ons dagelijks leven. Ze biedt ons talloze voordelen: online bankieren, sociale media, digitale aankopen en nog veel meer. Maar helaas zijn er ook mensen met minder goede bedoelingen. Zonder het goed en wel te beseffen, kunnen we in hun val lopen. In deze voordracht geeft Danny Schoonheydt, commissaris in onze politiezone, praktische inzichten en herkenbare voorbeelden zodat je voortaan slimmer, bewuster en veiliger online kan bewegen.
